James Cameron ma już część zdjęć do "Avatara 3" i "Avatara 4"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/James+Cameron+nakr%C4%99ci%C5%82+ju%C5%BC+cz%C4%99%C5%9B%C4%87+materia%C5%82u+do+%22Avatara+3%22+i+%22Avatara+4%22.+Dlaczego+to+zrobi%C5%82-148924
James Cameron ma już część zdjęć do "Avatara 3" i "Avatara 4"
źródło: Getty Images
autor: Gareth Cattermole
Sequel "Avatara" był jedną z najbardziej oczekiwanych sequeli w historii kina. James Cameron nie chce jednak poprzestać na dwóch częściach i zaplanował całość jako pentalogię. Podczas prac nad "Avatarem: Istotą wody" reżyser zrealizował niektóre sceny z trzeciej i czwartej odsłony serii. Premiera "Avatara 3" zaplanowana jest na koniec 2024 roku. Czwarta część widowiska ma trafić na ekrany kin rok później.  

James Cameron o pracy nad kolejnymi częściami "Avatara" i "efekcie »Stranger Things«


Nowymi bohaterami "Avatara", których poznajemy w "Istocie wody", są grana przez Trinity Jo-Li Bliss Tuk i Spider (w tej roli Jack Champion). Kiedy zostali obsadzeni, mieli odpowiednio 7 i 12 lat. Dziś to 13-latka i 18-latek. Cameron powiedział, że Champion rósł jak na drożdżach. Aby uniknąć "efektu »Stranger Things«", reżyser zdecydował się od razu nakręcić jego sceny z trzeciej i czwartej części serii. 

GettyImages-1447227921.jpg Getty Images © Gareth Cattermole
Trinity Jo-Li Bliss i Jack Champion na światowej premierze widowiska "Avatar: Istota wody"

Gdybyśmy tego nie zrobili, skończylibyśmy z – kocham "Stranger Things" – ale skończylibyśmy z efektem "Stranger Things". Chodzi o to, że tam bohaterowie niby chodzą do ogólniaka, ale wyglądają, jakby mieli po 27 lat – tłumaczył.

Producent Jon Landau ujawnił, że w kolejnych "Avatarach" jeszcze lepiej poznamy świat Pandory. W każdym filmie przedstawimy publiczności nowe klany, nowe kultury zamieszkujące Pandorę – powiedział. Kiedy wprowadzamy bohatera, staje się on częścią nieprzerwanej ewolucji (...). Możecie się więc spodziewać, że w kolejnych filmach ponownie spotkacie Metkayinów. W trzecim filmie przedstawimy inne klany, które zobaczycie także w czwartym i tak dalej.

"Avatar: Istota wody" w podcaście Mam parę uwag


Zachęcamy do wysłuchania najnowszego odcinka podcastu Mam parę uwag, w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o najnowszym filmie Jamesa Camerona

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones