"Avatar 6" i "Avatar 7"? James Cameron ma już pomysły. Będzie jak "Gwiezdne wojny" i "Star Trek"

People / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Avatar+6%22+i+%22Avatar+7%22+James+Cameron+ma+ju%C5%BC+pomys%C5%82y-153958
"Avatar 6" i "Avatar 7"? James Cameron ma już pomysły. Będzie jak "Gwiezdne wojny" i "Star Trek"
Do premiery "Avatara 3" zostały jeszcze prawie dwa lata, ale James Cameron już snuje wizje kolejnych części serii: teraz mówi nawet o szóstej i siódmej. Twórca zdradził, że ma zamiar zbudować serię równie długotrwałą, co "Gwiezdne wojny" i "Star Trek".

"Avatar" nigdy się nie skończy?GettyImages-1456250629.jpg Getty Images © Kevin Winter


Mamy w pełni napisane części aż do piątego filmu. Mam też pomysły na część szóstą i siódmą, chociaż na tym etapie prawdopodobnie przekażę pałeczkę, powiedział James Cameron w wywiadzie dla magazynu "People". Śmiertelność w końcu cię dogania. Ale na razie cieszymy się tym, co robimy. Pracujemy ze świetnymi ludźmi.
     
Reżyser udzielił wywiadu podczas gali 51. Saturnów, gdzie "Avatar: Istota wody" zdobył cztery nagrody i okazał się triumfatorem wieczoru. Cameron opowiedział też o tym, że chce, by "Avatar" był długowieczną franczyzą w stylu "Gwiezdnych wojen" czy "Star Treka".

"Star Trek", "Gwiezdne wojny", franczyzy z rozbudowanymi światami, które sięgają czasów mojej młodości, były moją inspiracją, zdradził twórca. Tak jak mówiłem, wciąż jesteśmy młodym uniwersum. Dotarliśmy dopiero do drugiego filmu, jesteśmy w połowie prac nad trzecim. Żeby mieć taki kulturowy impet przez tak długi czas, trzeba włożyć w pracę całe serce i energię.

Ludzie zawsze nas pytają: "czemu pracujecie wciąż nad tym samym?". A dlaczego Lucas pracował wciąż nad jedną rzeczą? Dlaczego Roddenberry pracował wciąż nad jedną rzeczą?
Kiedy uda ci się nawiązać kontakt z ludźmi, nie można tego zaprzepaścić
, wyjaśnił Cameron. Dlaczego miałbym zaczynać z czymś innym, co może nie zadziałać?

Nasza wizja jest do pewnego stopnia dystopijna. Ale mówimy o pięknie, o kontakcie, o pozytywnych wartościach i to wydaje się działać
, podsumował reżyser. Co o ludziach na całym świecie mówi fakt, że nasze filmy odniosły sukces na wszystkich rynkach? Dodaje nam to skrzydeł.

"Avatar 3" ma wejść do kin w grudniu 2025 roku. "Avatar 4" jest zaplanowany na 2029 rok, a "Avatar 5" - na 2031.

"Avatar: Istota wody" - zwiastun
"Mam parę uwag": Rozmawiamy o filmie "Avatar: Istota wody"Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones