Nie tylko "Avatary". James Cameron obiecuje inne widowisko SF

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/James+Cameron+zapowiada%2C+%C5%BCe+wkr%C3%B3tce+nakr%C4%99ci+%22Fantastyczn%C4%85+podr%C3%B3%C5%BC%22-154923
Nie tylko "Avatary". James Cameron obiecuje inne widowisko SF
źródło: Getty Images
autor: Kevin Winter
James Cameron był gościem Cinematheque Française, gdzie właśnie otworzono wystawę z grafikami stworzonymi przez reżysera. Przy okazji Cameron opowiedział o swoich planach filmowych. Jedna z zapowiedzi zaskoczyła widzów.

James Cameron i Jon Landau szykują "Fantastyczną podróż"W czasie wystąpienia na otwarcie wystawy James Cameron zapowiedział, że "Avatar 3" na pewno trafi do kin w przyszłym roku. Dodał również, że scenariusze dwóch kolejnych części są już gotowe.

Jednak to inna zapowiedź zaskoczyła widzów, którzy mogli sądzić, że 69-letni reżyser poza "Avatarami" nie ma już na nic więcej czasu. Otóż James Cameron zadeklarował, że wraz z Jonem Landau szykują się do realizacji nowej "Fantastycznej podróży".

Rozwijaliśmy ten projekt przez wiele lat i planujemy ruszyć z nim już niedługo - powiedział Cameron. - Raquel Welch nie jest dostępna, ale i tak myślimy, że możemy zrobić całkiem dobry film.


"Fantastyczna podróż" - film, który zmienił kinowe SFJames Cameron zapowiadał "Fantastyczną podróż" już w 2009 roku. Niestety projekt nie doczekał się realizacji. Ostatnie doniesienia pochodziły z 2016 roku. Wtedy to Cameron do wyreżyserowania widowiska zatrudnił Guillermo del Toro.

"Fantastyczna podróż" to film Richarda Fleischera z 1966 roku. W chwili powstania było to szczytowe osiągnięcie w dziedzinie efektów specjalnych. Film nominowany był do Oscarów w pięciu kategoriach. W dwóch - za scenografię i efekty specjalne - zdobył statuetkę.

Oto o czym opowiadał oryginał: Życiu wybitnego uczonego zza żelaznej kurtyny zagraża skrzep wewnątrz mózgu, powstały wskutek silnego uderzenia podczas zamachu na niego. Zabieg chirurgiczny poprzez trepanację czaszki jest niemożliwy. Nauka jednak dysponuje już metodą dowolnego zmniejszania przedmiotów i organizmów żywych. Kilkuosobowa ekipa naukowców-płetwonurków, umieszczona w specjalnej łodzi podwodnej, zostaje zmniejszona do mikroskopijnych rozmiarów, a następnie wstrzyknięta do arterii krwionośnych chorego. Jej zadaniem jest dotrzeć do wnętrza mózgu i usunąć skrzep. Ekipa płynąc w naczyniach krwionośnych przedziera się przez kolejne organy ciała.

Zwiastun filmu "Fantastyczna podróż"
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones