James Cromwell ma swoją Babe – świnkę z klasą. PETA chwali postawę znanego z "Sukcesji" aktora

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/James+Cromwell+ma+swoj%C4%85+Babe+%E2%80%93+%C5%9Bwink%C4%99+z+klas%C4%85.+PETA+chwali+postaw%C4%99+znanego+z+%22Sukcesji%22+aktora-150251
James Cromwell ma swoją Babe – świnkę z klasą. PETA chwali postawę znanego z "Sukcesji" aktora
źródło: Getty Images
autor: David Livingston
James Cromwell, honorowy członek zarządu PETA, pomógł uratować prosiaka transportowanego do rzeźni. Zwierzak otrzymał imię Babe – na cześć tytułowej bohaterki filmu "Babe – świnka z klasą", w którym aktor zagrał postać farmera Hoggetta. 

Historia świni uratowanej przez Jamesa Cromwella


James Cromwell, który uratował świnię, napisał w oświadczeniu: 

Podczas pracy nad filmem "Babe – świnka z klasą" miałem przywilej doświadczenia inteligencji i dociekliwej osobowości świń. Skorzystałem z okazji, by dać nowe życie prawdziwej Babe. Każda świnia zasługuje, by przeżyć swoje życie w rezerwacie, wybierając, kiedy chce się bawić, gdzie żerować i jak spędzać czas.

Babe trafi do  Indraloka Animal Sanctuary w miejscowości Dalton w stanie Pennsylwania.

PETA zwraca uwagę, że świnie są wrażliwymi, przyjacielskimi, skorymi do zabawy i inteligentnymi zwierzętami. Podobnie jak ludzie lubią muzykę, grę w piłkę i masaże. Każdy przedstawiciel gatunku ma swoją wyjątkową osobowość. 

Skąd znamy Jamesa Cromwella?


James Cromwell najlepiej znany jest z roli naczelnika Hala Mooresa z "Zielonej mili". Występował również w "Tajemnicach Los Angeles", "Skandaliście Larrym Flyncie", "Sprawie honoru", "Miasteczku Salem", "Królowej" czy "Artyście". Ze świnką Babe spotkał się dwukrotnie – w filmach "Świnka z klasą" i "Świnka w mieście". W swoim dorobku ma także liczne role w serialach, m.in. "Aniołach w Ameryce", "Sześciu stopach pod ziemią", "American Horror Story: Asylum", "Zakazanym imperium", "Młodym papieżu", a ostatnio w "Sukcesji".

Zobaczcie odcinek programu Serial Killers, w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o pierwszym odcinku finałowego sezonu "Sukcesji"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones