film

Babe - świnka z klasą

Babe
1995
1h 28m
6,2 32 203
oceny
6,2 10 1 32203
6,2 11
ocen krytyków
Mała świnka Babe marzy, by zostać psem pasterskim. Zwierzęta z farmy pomagają jej w urzeczywistnieniu pomysłu. Zobacz pełny opis
Babe - świnka z klasą zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Oscar
Film zdobył nagrodę Oscar, 7 innych nagród oraz 12 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Babe świnka z klasą
Zwiastun nr 1
nr 1 2009-11-16T11:29:42 https://fwcdn.pl/webv/28/05/12805/z01.12805.4.jpg https://fwcdn.pl/video/31048/babe_trailer_480.360p.mp4

W tym filmie zwierzęta mówią ludzkim głosem, ale niesłyszalnym dla ludzkiego ucha. Farmer Hoggett (James Cromwell) ratuje przed smutnym losem w rzeźni pewną małą świnkę. Nawet nie wie co, a raczej kogo sprowadza sobie na farmę. Świnka bardzo szybko zaskarbia sobie przyjaźń gęsi Ferdinanda (lubującego się w udawaniu koguta), suki rasyW tym filmie zwierzęta mówią ludzkim głosem, ale niesłyszalnym dla ludzkiego ucha. Farmer Hoggett (James Cromwell) ratuje przed smutnym losem w rzeźni pewną małą świnkę. Nawet nie wie co, a raczej kogo sprowadza sobie na farmę. Świnka bardzo szybko zaskarbia sobie przyjaźń gęsi Ferdinanda (lubującego się w udawaniu koguta), suki rasy owczarek - Muchy, która staje się przybraną matką dla Babe. Świnka pragnąc dorównać innym i pokazać, że i ona wszystko potrafi, pilnie obserwuje Rexa owczarka, i uczy się zaganiania owiec. Przy czym w przeciwieństwie do psów doskonale "dogaduje się" z owcami, które jak są ładnie proszone potrafią iść w rządku i dwójkami. Farmer obserwując świnkę z ukrycia dochodzi do wniosku, że ma u siebie istny skarb. Niewiele myśląc zgłasza Babe do corocznego konkursu na najlepszego owczarka pastewnego.

boxoffice
$254 134 910 na świecie
$63 658 910 w USA
$190 476 000 poza USA
budżet
$30 000 000
studio
Universal Pictures (przedstawia) / Kennedy Miller Productions
tytuł oryg.
Babe
inne tytuły
Babe, the Gallant Pig
więcej
Pierwotnie muzykę do filmu skomponował Jerry Goldsmith, jednak ostatecznie została ona odrzucona, ponieważ brzmiała zbyt "mroczno".
Film kręcono w Robertson, Southern Highlands, Sydney oraz Albion Park (Australia).

Ponieważ małe świnki bardzo szybko rosną, podczas kręcenia filmu do roli Babe wykorzystano aż 48 tych małych zwierzaczków.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Niedoceniany

ocenił(a) film na 8

I chyba trochę za bardzo przypina mu się łatkę 'fajny, ale dla dzieci'
Mam wrażenie, że jest bardziej uniwersalny niż się na pozór nam się wydaje. I mnie, dorosłego już faceta, nadal potrafił, mniej lub bardziej, ale jednak wzruszyć.
I odwrotnie niż większość tutaj, chyba nawet bardziej go doceniam dopiero jak...

Zwykle pojawia się w okolicach świąt i chyba nie ma lepszego lekarstwa na smutne w moim wypadku i samotne święta. Film wyciska ze mnie łzy litrami :)

Idealny film na kaca!

ocenił(a) film na 6

Jak dobrze, że puszczają ten film w prawie wszystkie świąteczne poranki. To nie film do myślenia tylko prosty do oglądania, doskonały gdy człowiek jest w niemocy :-)

piękny film

Film z klasa!

ocenił(a) film na 9

Reprezentuje wysoka klase-od poczadku do konca! Wspaniala familijna rozrywka dla duzych i malych!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones