Martin Scorsese jako mentor Dantego Alighieri. Co wiemy o "In the Hand of Dante"?

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Martin+Scorsese+jako+mentor+Dantego+Alighieri.+Co+wiemy+o+%22In+the+Hand+of+Dante%22-154212
Martin Scorsese jako mentor Dantego Alighieri. Co wiemy o "In the Hand of Dante"?
autor: Thomas Kronsteiner
Po cameo w "Czasie krwawego księżyca" Martin Scorsese ponownie pojawi się przed kamerą. Zagra w kryminale Juliana Schnabela zatytułowanym "In the Hand of Dante".

Martin Scorsese w nowym filmie Juliana Schnabela. Co wiemy o "In the Hands of Dante"?


Scenariusz "In the Hand of Dante" powstał na podstawie książki Nicka Toschesa pod tym samym tytułem. Rękopis "Boskiej komedii" trafia z Biblioteki Watykańskiej w ręce nowojorskiego mafiosa. Bohater, będący alter ego autora, zostaje poproszony o zweryfikowanie jego autentyczności.

Akcja toczy się na dwóch płaszczyznach czasowych – w czasach współczesnych i w XIV wieku. Mimo że bohaterów dzielą setki lat, ich losy się przeplatają. Martinowi Scorsesemu przypadła rola Guido Cavalcantiego – włoskiego poety, przyjaciela i mentora Dantego, który służył mu radą podczas prac nad "Boską komedią".

Benjamin Clementine wciela się w tajemniczą, demoniczną postać funkcjonującą na granicy przeszłości i teraźniejszości. Louis Cancelmi gra podwójną rolę współczesnego płatnego zabójcy i Guido da Polenty, dobroczyńcy Dantego. W obsadzie znalazły się też takie gwiazdy jak John Malkovich, Oscar Isaac, Gal Gadot, Jason Momoa, Gerard Butler i Al Pacino.

Duża część materiału powstała we Włoszech – m.in. na Sycylii, w Weronie i Rzymie. Data premiery nie jest na razie znana, mówi się jednak, że film może zadebiutować podczas tegorocznego festiwalu w Wenecji.

"Czas krwawego księżyca" w podcaście Mam parę uwag


Przypominamy odcinek podcastu Mam parę uwag, w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o filmie "Czas krwawego księżyca":Zobacz zwiastun "Czasu krwawego księżyca" Martina Scorsesego


"Czas krwawego księżyca" walczy o Oscary m.in. w kategoriach najlepszy film i najlepszy reżyser oraz najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Lily Gladstone) i najlepszy aktor drugoplanowy (Robert De Niro). Zobaczcie zwiastun:
Przypominamy o trwającym głosowaniu w naszej ANKIECIE OSCAROWEJ. TUTAJ znajdziecie nominacje we wszystkich kategoriach. Kto Waszym zdaniem powinien zdobyć nagrody Akademii?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones