Scorsese o DiCaprio: "Jeden z największych aktorów w historii kina"

CBR / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Scorsese+o+DiCaprio%3A+%22Jeden+z+najwi%C4%99kszych+aktor%C3%B3w+w+historii+kina%22-153741
Scorsese o DiCaprio: "Jeden z największych aktorów w historii kina"
źródło: Getty Images
autor: Rebecca Smeyne
Współpraca Martina Scorsesego i Leonardo DiCaprio trwa od lat, a filmy takie jak "Aviator", "Infiltracja", "Wyspa tajemnic" czy "Wilk z Wall Street" zostały docenione zarówno przez krytykę, jak i publiczność. Reżyser chętnie obsadza aktora, którego osobiście uważa za jednego z najzdolniejszych w historii. Podziękował mu, odbierając nagrodę podczas National Board of Review.

Martin Scorsese o Leonardo DiCaprio: "To jeden z największych aktorów w historii kina"


Podczas ubiegłorocznej gali National Board of Review "Czas krwawego księżyca" zdobył m.in. wyróżnienia dla najlepszego filmu i reżysera. Odbierając nagrodę, Martin Scorsese podziękował Leonardo DiCaprio za lata wspólnej pracy. 

Pod wieloma względami "Czas krwawego księżyca" jest punktem kulminacyjnym naszej wspólnej pracy. Aż do końcowej sceny, kiedy [grany przez DiCaprio Ernest Burkhart] zajmuje miejsce dla świadka. Wiedziałem, że mogę po prostu trzymać na nim kamerę i nie robić żadnych cięć, bo przekaże wszystko, co działo się w tej decydującej chwili. Nakręciliśmy to jednym ujęciem, byłem bardzo poruszony – mówił. 

W swojej przemowie Scorsese wrócił pamięcią do jednej ze scen filmu. Jego zdaniem to właśnie w niej aktor najlepiej pokazał swój kunszt. 

Jedno ujęcie, a widziałem, jak zagłębia się w zakamarki ludzkiego doświadczenia, którego wielu z nas nie zdaje sobie nawet sprawy – słabości i urojeń faceta z filmu. Nienawidzicie go, ale jednocześnie macie tendencję do kochania takich bohaterów... ze wszystkimi sprzecznościami zawierającymi się w byciu człowiekiem. Jestem naprawdę przekonany, że [DiCaprio] to jeden z największych aktorów w historii kina. Dziękuję mu za wszystko – powiedział. 

Zobacz zwiastun filmu "Czas krwawego księżyca"


Ostatnią wspólną produkcją Martina Scorsesego i Leonardo DiCaprio jest "Czas krwawego księżyca". Zobaczcie zwiastun: Fabuła została oparta na bestsellerowym reportażu znanym w Polsce pod tytułem "Czas krwawego księżyca. Zabójstwa Indian Osagów i narodziny FBI" autorstwa Davida Granna. Historia w niej przedstawiona opowiada o serii morderstw w latach 20. XX wieku popełnionych po odkryciu ropy naftowej na ziemiach zajmowanych przez plemię Osagów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones