NBC odwołuje transmisję Złotych Globów! A Tom Cruise oddaje statuetki

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/NBC+odwo%C5%82uje+transmisj%C4%99+Z%C5%82otych+Glob%C3%B3w+A+Tom+Cruise+oddaje+statuetki-142334
NBC odwołuje transmisję Złotych Globów! A Tom Cruise oddaje statuetki
źródło: Getty Images
autor: Frazer Harrison
Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej (HFPA) znalazło się w prawdziwych tarapatach. Stacja NBC, która od lat współpracuje z organizacją przy galach wręczenia Złotych Globów, ogłosiła, że w 2022 nie będzie transmitować ceremonii.

Wciąż wierzymy, że HFPA chce przeprowadzić głębokie reformy – czytamy w komunikacie stacji. – Jednak zakres zmian wymaga czasu i pracy. Jesteśmy przekonani, że HFPA potrzebuje czasu, by przeprowadzić je właściwie. Dlatego też w 2022 roku NBC nie zorganizuje transmisji rozdania Złotych Globów. Zakładając, że organizacja wcieli w życie niezbędne reformy, mamy szczerą nadzieję, że w styczniu 2023 roku będziemy mogli transmitować galę.

Jest to tylko ostatni cios z całej serii, którą wywołały przegłosowane w ubiegłym tygodniu przez Stowarzyszenie zmiany. Większość uznała, że to jedynie mydlenie oczu i kosmetyczne zmiany zamiast głębokich reform, które wyeliminowałyby systemowe problemy związane z brakiem różnorodności grona.

Również wczoraj Warner Bros. wydał komunikat, że HBO nie będzie na razie współpracować z HFPA. Dołączyło tym samym do Netfliksa i Amazonu, którzy już wcześniej ogłosili bojkot organizacji.

Tymczasem Tom Cruise w akcie protestu odesłał Stowarzyszeniu wszystkie statuetki Złotych Globów, jakie zdobył w całej swojej dotychczasowej karierze.

Cruise jest pierwszym aktorem, który się na to zdobył. Wcześniej publicznie krytykę organizacji przedstawili Mark Ruffalo i Scarlett Johansson. Ruffalo, który zdobył Złoty Glob w tym roku za "To wiem na pewno", jednak statuetki na razie nie zwrócił. Czy po tym, jak zachował się Cruise, on i inne gwiazdy Hollywoodu postąpią podobnie? Czas pokaże.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones