Nowy "Wiedźmin" szybciej, niż się spodziewacie. Andrzej Sapkowski pisze

youtube.com / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Nowy+%22Wied%C5%BAmin%22+szybciej%2C+ni%C5%BC+si%C4%99+spodziewacie.+Andrzej+Sapkowski+pisze-151669
Nowy "Wiedźmin" szybciej, niż się spodziewacie. Andrzej Sapkowski pisze
Ta informacja zelektryzowała fanów: Andrzej Sapkowski pracuje nad kolejną częścią sagi o Wiedźminie. Autor od lat powtarzał, że zakończony wydaną w 1999 roku "Panią Jeziora" cykl jest zamknięty i nie zamierza do niego wracać. Teraz jednak zmienił zdanie.

Premiera nowej odsłony sagi o Wiedźminie szybciej, niż się spodziewacie


Andrzej Sapkowski przyznał, że pracuje nad nową odsłoną sagi o Wiedźminie podczas spotkania z fanami, które odbyło się na prowadzonym przez pięć ukraińskich pisarek fantasy / sci-fi kanale Fantastic talk(s). Przy okazji wyjawił, dlaczego niechętnie dzieli się informacjami o swojej pracy.

W zasadzie to nigdy takich rzeczy nie mówię, dlatego, że no, nie wiadomo. Ze mną nigdy nie wiadomo: może coś zrobię, może nie zrobię. A do tej pory, jak mówiłem, że coś napiszę, a potem nie napisałem, to ludzie mieli pretensje. Tak, jakbym ich oszukał (...). Dlatego niechętnie mówię o tym, co robię, zanim nie skończę tego robić. Bo dopóki nie skończyłem, to uważam, że tego nie ma. No ale ponieważ dla Ukraińców zawsze robię wyjątki, więc teraz też zrobię. Tak, pracuję nad nową książką o Wiedźminie dosyć pilnie. Może rok, nie dłużej – powiedział, mając na myśli termin ukończenia tekstu.

Zobacz zwiastun trzeciego sezonu "Wiedźmina"


W 2019 roku na Netflix trafił pierwszy sezon "Wiedźmina" z Henrym Cavillem w roli tytułowej. 27 lipca premierę miały finałowe odcinki trzeciego sezonu, w których aktor wcielił się w bohatera po raz ostatni. Choć nie ujawnił, dlaczego podjął decyzję o odejściu, fani spekulują, że miało to związek z brakiem wierności literackiemu oryginałowi. W kolejnych odcinkach Geralta z Rivii zagra Liam HemsworthPodczas gdy władcy, czarodzieje i potwory Kontynentu usiłują schwytać Ciri, Geralt wywozi ją z Cintry, by chronić swoją na nowo zjednoczoną rodzinę przed tymi, którzy jej zagrażają. Yennefer, której powierzono szkolenie Ciri, prowadzi ich do chronionej twierdzy w Aretuzie, gdzie ma nadzieję dowiedzieć się czegoś więcej o niezwykłych mocach drzemiących w dziewczynie. Okazuje się jednak, że trafiają w sam środek konfliktu pełnego skorumpowanej polityki, czarnej magii i nikczemności. Muszą walczyć i postawić wszystko na jedną kartę – lub ryzykować, że stracą siebie na zawsze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones