Powiększa się obsada prequela "Łotra 1"

autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Powi%C4%99ksza+si%C4%99+obsada+prequela+%22%C5%81otra+1%22-137464
Powiększa się obsada prequela "Łotra 1"
'Do obsady serialowego prequela "Łotra 1" dołączyły Genevieve OReilly ("Pierwszy śnieg") i Denise Gough ("Guerrilla"). Pierwsza wcieli się ponownie w przywódczynię gwiezdnej rebelii, Mon Mothmę. Rola drugiej aktorki trzymana jest na razie w tajemnicy.


Stanowisko showrunnera serialu piastuje dwukrotnie nominowany do Oscara Tony Gilroy. Wcześniej pracował on przy "Łotrze 1". De facto przejął projekt od Garetha Edwardsa na polecenie Kathleen Kennedy, której nie podobała się dotychczasowa wersja. Gilroy poprawił scenariusz, był reżyserem dokrętek oraz kierował postprodukcją widowiska.

Prequel "Łotra 1" to kolejny po "The Mandalorian" aktorski serial rozgrywający się w uniwersum "Gwiezdnych Wojen". Film opowiadał historię grupy rebeliantów, którzy podejmują się misji niemożliwej. Próbują wykraść plany budowy Gwiazdy Śmierci, najpotężniejszej broni Imperium. Ten kluczowy dla całego uniwersum Gwiezdnych wojen moment rozpoczyna serię zdarzeń, w których zwykli ludzie dokonują niezwykłych czynów i stają się bohaterami.

Gwiazdą serialu jest Diego Luna, który zagrał Cassiana w "Łotrze 1". W obsadzie jest też Alan Tudyk, który powraca jako android K-2SO.

Premierę zaplanowano na przyszły rok.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones