Wszyscy aktorzy z "Gwiezdnych wojen" mają swoje cyfrowe klony!

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Wszyscy+aktorzy+z+%22Gwiezdnych+wojen%22+maj%C4%85+swoje+cyfrowe+klony-127758
Pamiętacie cyfrowego Moffa Tarkina i cyfrową księżniczkę Leię z "Łotra 1"? Wygląda na to, że w przyszłości, w kolejnych filmach ze świata "Gwiezdnych wojen", możemy zobaczyć więcej podobnych postaci. Okazuje się bowiem, że studio LucasFilm posiada cyfrowe kopie wszystkich aktorów z cyklu. Szykuje się prawdziwy "atak klonów"?


Potwierdził to Ben Morris, nadzorujący efekty specjalne w "Ostatnim Jedi": Zawsze skanujemy cyfrowo głównych aktorów w filmie. Nie wiemy, czy nam się to przyda, nie robimy tego w celach archiwalnych. Chodzi o referencję na przyszłość.

Okazuje się, że w "Ostatnim Jedi" pojawił się już taki cyfrowy klon - w scenie, w której księżniczka Leia zostaje wessana w przestrzeń kosmiczną. Sprawę wyjaśnił szerzej animator Stephen Alpin: Musieliśmy być bardzo ostrożni z Carrie. Nie chcieliśmy używać w jej pobliżu efektów pirotechnicznych. Nakręciliśmy więc kilka podejść i dodaliśmy mnóstwo efektów cyfrowych. W momencie, gdy zostaje porwana przez ciąg, to cyfrowa Leia. Dopiero na zbliżeniu mamy prawdziwą Carrie. W scenie, w której Leia frunie przez odpadki, mamy do czynienia z mieszaniną jednego i drugiego. Nie zawieszaliśmy Carrie na linach. Wykorzystaliśmy kaskaderkę jako wzór dla późniejszego cyfrowego modelu. Mamy bardzo szybkie maszyny. Oznacza to, że możemy spędzić nieco więcej czasu na dopracowaniu szczegółów.

Alpin twierdzi, że technologia ta nie zmieniła się za bardzo od czasu "Zemsty Sithów" z 2005 roku. Jedyną dużą różnicą jest prędkość komputerów. Jeśli chodzi o takie postacie jak Snoke - parę lat temu nie byłoby możliwe stworzenie go w tak dużym stopniu w CGI. Nawet nie marzylibyśmy o wykreowaniu wszystkich mikroekspresji. Przy obecnej prędkości jest to jednak możliwe.

Morris wyjaśnił, że każdy z "gwiezdnowojennych" aktorów został cyfrowo zeskanowany. Młodzi aktorzy, starzy aktorzy, wszyscy aktorzy, powiedział. Oznacza to, że potencjalnie LucasFilm może nakręcić nowy film o przygodach młodych Hana Solo, Luke'a Skywalkera i księżniczki Lei. 


Na razie jednak czeka nas jak najbardziej żywy młody Han Solo, na dobre bądź na złe (to się jeszcze okaże) w wersji Aldena Ehrenreicha. Zainteresowanych tematem z pewnością ucieszy fakt, że dziś, w niedzielę 8 kwietnia czasu amerykańskiego zadebiutuje nowy zwiastun filmu "Han Solo. Gwiezdne wojny - historie". Klip zostanie prawdopodobnie wyemitowany w trakcie programu "American Idol", ale dokładna godzina nie jest znana. W Polsce możemy spodziewać się go zapewne w poniedziałkowych godzinach porannych.    

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones