Powstanie ekranizacja "Duke Nukem". Film o Księciu szykują producenci "Cobra Kai" i "Assassin's Creed"

The Hollywood Reporter / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Powstanie+ekranizacja+%22Duke+Nukem%22.+Film+o+Ksi%C4%99ciu+szykuj%C4%85+producenci+%22Cobra+Kai%22+i+%22Assassin%27s+Creed%22-146790
Powstanie ekranizacja "Duke Nukem". Film o Księciu szykują producenci "Cobra Kai" i "Assassin's Creed"
Po raz kolejny powraca pomysł ekranizacji cyklu gier wideo "Duke Nukem". Tym razem film o przygodach tytułowego pogromcy kosmitów planuje studio Legendary Entertainment. Do współpracy zostali zaproszeni twórcy "Cobra Kai" Josh Heald, Jon Hurwitz i Hayden Schlossberg, a także producent kinowej wersji "Assassin's Creed" Jean-Julien Baronnet.   

Kim jest Duke Nukem?Duke Nukem to jedna z czołowych postaci gier wideo lat 90. Wzorowany na hollywoodzkich legendach kinach akcji maczo słynie z imponującej muskulatury i niepoprawnego politycznie poczucia humoru. Uzbrojony po zęby samozwańczy bohater broni Ziemi przed galaktycznymi najeźdźcami. W trakcie swoich przygód zwiedza zarówno bary ze striptizem jak i statki kosmiczne, spotykając w nich m.in. zmutowanych policjantów oraz kobiety wykorzystywane przez obcych w charakterze inkubatorów.

Pierwsza gra o przygodach Księcia trafiła na półki sklepów w 1991 roku i z miejsca stała się przebojem.  Graczy przyciągała m.in. spora dawka szokującej jak na tamte czasy przemocy. Na przestrzeni dekad cykl przyniósł producentom ze studia Gearbox ponad miliard dolarów zysku, a także stał się popkulturowym fenomenem. W przeszłości prawa do ekranizacji "Duke Nukem" posiadały wytwórnie Dimension i Paramount, zaś do tytułowej roli przymierzany był John Cena.


Dokonania twórców ekranizacji "Duke Nukem"Do najbardziej znanych produkcji studia Legendary należą serie "Mroczny rycerz", "Kac Vegas", "Jurassic World" i "Godzilla", a także "Diuna", "Straight Outta Compton" oraz "300".         

Prócz "Cobra Kai" Heald i Hurwitz mają na koncie serię komedii "Harold i Kumar", "American Pie: Zjazd absolwentów", a także "Strażników cnoty". W portfolio Healda znajdziemy m.in. scenariusze do dwóch części "Jutro będzie futro". Należące do całej trójki studio Counterbalance przygotowuje aktualnie dla Netfliksa serial komediowy "Obliterated". W planach ma również film na podstawie serialu dokumentalnego "Starożytni kosmici".       

Jean-Julien Baronnet jest współzałożycielem Marlas Studios, które specjalizuje się w ekranizacjach gier wideo. W przeszłości producent szefował EuropaCorp oraz Ubisoft Film & Television.  

Zwiastun gry "Duke Nukem Forever"