Studio A24 i Steven Spielberg łączą siły! To będzie ekranizacja znanej książki

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Studio+A24+i+Steven+Spielberg+%C5%82%C4%85cz%C4%85+si%C5%82y+To+b%C4%99dzie+ekranizacja+znanej+ksi%C4%85%C5%BCki-155414
Studio A24 i Steven Spielberg łączą siły! To będzie ekranizacja znanej książki
źródło: Getty Images
autor: Michael Blackshire
Słynące z sukcesu za sukcesem studio A24 ("Civil War", "Midsommar. W biały dzień", "Wszystko wszędzie naraz") oraz Steven Spielberg przygotowują wspólnie film. Ma to być adaptacja wydanej w zeszłym roku powieści Jamesa McBride'a "The Heaven & Earth Grocery Store".

Prace nad projektem wciąż znajdują się na bardzo wczesnym etapie. Wiadomo już jednak, że Spielberg nie stanie za kamerą i będzie pełnił funkcję producenta.


"The Heaven & Earth Grocery Store" – nowy film A24 i Stevena Spielberga


Fabuła "The Heaven & Earth Grocery Store" rozpoczyna się od odkrycia ludzkiego szkieletu w studni na nowo powstającym osiedlu. Jest rok 1972. To zdarzenie daje początek opowieści o mieszkańcach miasta z lat 20. i 30. XX wieku. Była to wtedy w większości żydowska i czarnoskóra społeczność. W centrum zdarzeń pozostaje mały chłopiec, którego rodzina chce ukryć przed członkami Ku Klux Klanu.

A24 jak na razie nie potwierdziło oficjalnie tych planów. Czekamy więc na kolejne informacje. 

Najnowszym reżyserskim projektem Spielberga pozostaje współczesna wersja "Bullita", filmu, którego gwiazdą był Steve McQueen.

Filmografię Spielberga zamykają autobiograficzni "Fabelmanowie" wyróżnieni 7 nominacjami do Oscarów. 

Zwiastun filmu "Fabelmanowie"Sammy Fabelman dorasta w Arizonie po II wojnie światowej. Odkrywając trawiący rodzinę sekret, stara się jej członkom unaocznić prawdę za pomocą potęgi filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones