Ridley Scott (w końcu) wyreżyseruje komiksowe widowisko

The Wrap / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ridley+Scott+%28w+ko%C5%84cu%29+wyre%C5%BCyseruje+komiksowe+widowisko-127463
Ridley Scott w końcu stanie za kamerą komiksowego widowiska. Nie będzie to jednak projekt w ramach uniwersów Marvela czy DC. Wybór Anglika padł bowiem na "Queen and Country" Grega Rucky.


Komiks jest szpiegowską opowieścią, której bohaterką jest Tara Chace. Tom pierwszy, wydany w Polsce pod tytułem "Za Królową i Ojczyznę: Spalona ziemia", otrzymał nagrodę Eisnera dla najlepszej nowej serii komiksowej.

Operacja opatrzona kryptonimem "spalona ziemia" zakończyła się sukcesem – brytyjska agentka Ogar Dwa wypełniła zadanie w Kosowie. Ale Służby Specjalne Jej Królewskiej Mości nie przypuszczały, że to dopiero początek międzynarodowej afery politycznej...

Projekt powstanie dla 20th Century Fox, które od lat przymierza się do ekranizacji komiksu. Swego czasu do roli Chace zaangażowana została Ellen Page. Aktorka nie jest już z filmem związana.

Nie jest jasne, kiedy Scott rozpocznie prace nad widowiskiem. "Queen and Country" nie jest bowiem jego jedynym planowanym reżyserskim przedsięwzięciem. Obiecuje kontynuację "Obcego: Przymierza". Z kolei dla Disneya ma nakręcić ekranizację "Merlina: Nieznanych lat".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones