Ridley Scott ma w planach już trzy filmy fabularne. Najwyraźniej to dla niego za mało, bo właśnie ogłoszono kolejny. Projekt nosi tytuł "O".
Cirque Du Soleil podbije kina z pomocą Ridleya Scotta?
Film wyprodukuje Cirque Du Soleil. Kompania właśnie otworzyła własną wytwórnię filmową Cirque Du Soleil Studio. Jego celem będzie przemiana imponujących spektakli w równie zjawiskowe filmowe doświadczenia.
Film "O" inspirowany będzie przedstawieniem pod tym samym tytułem, którego cechą charakterystyczną jest olbrzymi basen wypełniony wodą, w którym odbywa się znaczna część show.
Szczegóły fabuły filmu nie są na razie znane. Ridley Scott ma opracować film i być jednym z jego producentów.
W tym roku do kin wejdzie historyczne widowisko Ridleya Scotta"Gladiator 2". 86-letni reżyser ani myśli o zwolnieniu tempa. Nie licząc "O",ma w planach jeszcze trzy inne filmy.
Jednym z nich jest muzyczna biografia zespołu Bee Gees. Kolejnym jest western "Wraiths of the Broken Land", który został zapowiedziany już w 2016 roku, więc mogłoby się wydawać, że nie ma szans na realizację. Jednak w jednym z ubiegłorocznych wywiadów mówił, że szuka do niego lokacji. Trzecim jest ekranizacja komiksu "Queen & Country". Projekt jest w planach od 2013 roku, sam Scott jest z nim związany od 2018 roku.