Marzenia Ridleya Scotta się spełniają! Wersja reżyserska "Napoleona" na Apple TV+

The Wrap / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Marzenia+Ridleya+Scotta+si%C4%99+spe%C5%82niaj%C4%85+Wersja+re%C5%BCyserska+%22Napoleona%22+na+Apple+TV%2B-152366
Marzenia Ridleya Scotta się spełniają! Wersja reżyserska "Napoleona" na Apple TV+
Spełniło się marzenie Ridleya Scotta. Apple TV+ pokaże wersję reżyserką jego najnowszego filmu – widowiska historycznego "Napoleon" z Joaquinem Phoeniksem w tytułowej roli. 

Apple TV+ pokaże wersję reżyserską "Napoleona". Metraż robi wrażenie

 
Ridley Scott już kilka tygodni temu wyrażał nadzieję, że przygotowaną przez niego wersję reżyserską "Napoleona" będzie można obejrzeć w streamingu. Przeczytaj: Ile trwa wersja reżyserska "Napoleona"? Ridley Scott chciałby, by trafiła na Apple TV+. Teraz wiemy, że jego marzenie się spełniło. W wywiadzie z Total Film Magazine reżyser powiedział: 

Najpierw wypuścimy wersję kinową z Sony, a kiedy jej emisja dobiegnie końca (...), wersja reżyserska trafi do streamingu. Trwa cztery godziny i dziesięć minut.

Scenariusz "Napoleona" napisał David Scarpa, który współpracował już ze Scottem przy "Wszystkich pieniądzach świata". Opowiada on historię Napoleona z perspektywy jego relacji z Józefiną. Scott pierwotnie obsadził w tej roli Jodie Comer, czyli Marguerite de Carrouges z "Ostatniego pojedynku", aktorka musiała jednak zrezygnować ze względu na inne zobowiązania. Zastąpiła ją Vanessa Kirby. Dodatkowy materiał zawiera sceny z życia Józefiny sprzed poznania Napoleona.

Zobacz zwiastun "Napoleona"


Polska premiera "Napoleona" 24 listopada. Na Apple TV+ film ma trafić z początkiem nowego roku. Zobaczcie zwiastun: Filmy Ridleya Scotta w podcaście Mam parę uwag


Zachęcamy do wysłuchania odcinka podcastu Mam parę uwag, w którym Julia Taczanowska i Jakub Popielecki rozmawiają o ostatnich filmach Ridleya Scotta – "Domu Gucci" i "Ostatnim pojedynku". Aktualnie reżyser pracuje nad kontynuacją "Gladiatora".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones