"Gladiator 2": Ridley Scott zdradza, kim jest postać Denzela Washingtona

Deadline, MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Gladiator+2%22%3A+Ridley+Scott+zdradza%2C+kim+jest+posta%C4%87+Denzela+Washingtona-153117
"Gladiator 2": Ridley Scott zdradza, kim jest postać Denzela Washingtona
źródło: Getty Images
autor: Ethan Miller
Ridley Scott, którego "Napoleona" możecie aktualnie zobaczyć w kinach, pracuje nad sequelem "Gladiatora". Reżyser opowiedział już bohaterze, w którego wciela się Paul Mescal – przeczytaj: "Gladiator 2". Ridley Scott wraca na plan i zdradza szczegół z życia bohatera – ale zdradził też szczegóły dotyczące postaci granej przez Denzela Washingtona

"Gladiator 2": kim jest bohater grany przez Denzela Washingtona?


Ridley Scott opowiedział o bohaterach "Gladiatora 2" w wywiadzie z Deadline. Postać grana przez Denzela Washingtona ma być byłym gladiatorem, który zdobył bogactwo i dorobił się lepszego statusu w hierarchii społecznej. Teraz walczy o władzę w pogrążającym się w chaosie imperium. 

GettyImages-1797059327.jpg Getty Images © Gareth Cattermole
Ridley Scott podczas uroczystej premiery "Napoleona" w Londynie

Prowadzi firmę dostarczającą Rzymianom broń, zaopatruje ich w oliwę, kiedy podróżują, i wino, które piją. Nie piło się wówczas wody, pili wino. Kiedy podróżowali, kto dostarczał wozy, konie i sprzęt? W tym okresie musieli istnieć handlarze bronią, a to człowiek, który dorobił się już majątku na broni, katapultach. – opowiadał reżyser. 

Reżyser ujawnił też szczegóły historii bohatera i wynikające z niej nietypowe "hobby": 

Ma u siebie coś w rodzaju boksów wyścigowych, tyle że trzyma w nich gladiatorów. Jest ich 30 lub 40. Lubi patrzeć, jak walczą – to wyewoluowało z jego historii. Został schwytany w północnej Afryce i odzyskał wolność, bo był dobrym gladiatorem. Ale ukrywa ten fakt, bo teraz zdaje sobie sprawę z potencjału swojej władzy. Jest bogatszy niż większość senatorów, więc ma już przemyślenia i plany dotyczące przejęcia władzy, która aktualnie spoczywa w rękach dwóch szalonych książąt.

Co wiemy o "Gladiatorze 2"?


Reżyserem "Gladiatora 2" jest Ridley Scott, który pełni również obowiązki producenta filmu do spółki z Michaelem Prussem, Dougiem Wickiem i Lucy Fisher. Autorem najnowszej wersji scenariusza jest David Scarpa, który napisał dla Scotta także tegorocznego "Napoleona" oraz  "Wszystkie pieniądze świata". 

Główną rolę w "Gladiatorze 2" gra Paul Mescal nominowany w tym roku do Oscara za występ w "Aftersun". Przypadła mu rola Luciusa, czyli wnuka Marka Aureliusza (Richard Harris), syna Lucilli (Connie Nielsen) oraz siostrzeńca złego Commodusa (Joaquin Phoenix). W finale pierwszego filmu grany przez Russella Crowe'a generał Maximus ocalił bohatera przed śmiercią, jednocześnie mszcząc się na zabójcach swojej rodziny. 

O czym opowiadał "Gladiator"? Zobacz zwiastun


"Gladiator" trafił do kin w 2000 roku. Z aż dwunastu nominacji do Oscarów zdobył pięć statuetek. Amerykańska Akademia Filmowa nagrodziła m.in. grającego główną rolę Russella Crowe'a.Rzymski generał Maximus, skazany na śmierć przez pretendenta do tronu imperium, cudem uchodzi z życiem z zastawionej na niego pułapki. Pojmany przez handlarza niewolników, poddany morderczemu treningowi, zostaje gladiatorem. Dzięki swym niezwykłym umiejętnościom powraca do Rzymu, na arenę Koloseum, gdzie szybko zyskuje szansę na zemstę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones