Ridley Scott nakręci film biograficzny o zespole Bee Gees

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Ridley+Scott+sko%C5%84czy+prace+nad+widowiskiem+%22Gladiator%22+i+we%C5%BAmie+si%C4%99+za+biografi%C4%99+Bee+Gees-154140
Ridley Scott nakręci film biograficzny o zespole Bee Gees
źródło: Getty Images
autor: Gareth Cattermole
Do czterech razy sztuka? Paramount Pictures po raz czwarty zmienia reżysera planowanego od jakiegoś czasu filmu biograficznego o Bee Gees. Tym razem wybór studia padł na żywą legendę kina, Ridleya Scotta. Angaż miał otrzymać po tym, jak studio zachwyciło się jego "Gladiatorem 2".

Wszyscy reżyserzy filmu o Bee GeesFilm o Bee Gees został oficjalnie ogłoszony przez Paramount w 2021 roku. Wtedy za scenariusz odpowiadał Ben Elton (najlepiej znany z serialu "Czarna Żmija"). Zaś na reżysera został wybrany Kenneth Branagh.

Nie zabawił jednak długo. W marcu 2022 roku Paramount znalazł więc następcę. Był nim reżyser "Once" John Carney. Zmienił się też scenarzysta. Został nim John Logan, który z Ridleyem Scottem miał już okazję pracował wielokrotnie, m.in. przy pierwszym "Gladiatorze".

Carney też związany był z projektem zaledwie kilka miesięcy. Pod koniec 2022 roku studio znalazło kolejną osobę do nakręcenia filmu. Tym razem była to Lorene Scafaria, reżyserka filmu "Ślicznotki". Jak widać i jej nie było pisane opowiedzenie historii Bee Gees.

GettyImages-74253955.jpg Getty Images © Michael Ochs Archives


Ridley Scott miał pracować z Bee GeesAngaż Ridleya Scotta zamyka koło historii zespołu Bee Gees. Reżyser miał bowiem z nim pracować w latach 70. A wszystko za sprawą managera grupy Roberta Stigwooda. To on zaangażował Scotta do nakręcenia średniowiecznego filmu "Castle Accident", w którym mieli zagrać bracia Gibb. Niestety z projektu nic nie wyszło. Ridley Scott zamiast tego nakręcił "Pojedynek".

Bee Gees powstało w 1958 roku w Brisbane w Australii. Jego założycielami byli bracia Maurice, Robin i Barry Gibbowie. Grupa osiągnęła szczyt popularności w erze disco w latach 1970. Bee Gees byli m.in. twórcami ścieżki dźwiękowej do filmu "Gorączka sobotniej nocy", która sprzedała się w nakładzie ponad 40 mln i jest to jeden z najlepszych wyników w historii, jaki kiedykolwiek uzyskała płyta z muzyką filmową.

Zwiastun filmu "Napoleon", najnowszego dzieła Ridleya Scotta
Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones