Rosjanie nakręcą pierwszy film w historii w kosmosie

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Rosjanie+nakr%C4%99c%C4%85+pierwszy+film+w+historii+w+kosmosie-143914
Rosjanie nakręcą pierwszy film w historii w kosmosie
źródło: Getty Images
autor: Mikhail Japaridze
Stało się. Wyścig o to, kto pierwszy nakręci film w kosmosie, wygrali Rosjanie. Twórcy widowiska "The Challenge" ogłosili na konferencji prasowej, że startują 5 października. Jeśli więc Tom Cruise nie wymyśli nic do tego czasu, będzie musiał pogodzić się z porażką.

Przypomnijmy – od wielu miesięcy (podobnie jak przed kilkudziesięcioma laty) ekipy amerykańska i rosyjska rywalizowały o to, komu pierwszemu uda się nakręcić zdjęcia w przestrzeni kosmicznej. O projekcie z Tomem Cruise'em wciąż niewiele wiadomo, ale na jego korzyść w rywalizacji niewątpliwie działał fakt, że Cruise współpracuje przy nim Elonem Muskiem, jego firmą Space X oraz z samym NASA. Rosjanie jednak okazali się szybsi. 


"The Challenge" opowie o rosyjskim doktorze, który leci na międzynarodową stację kosmiczną, żeby uratować życie kosmonauty. W filmie zobaczymy Yulię Peresild, a za kamerą stanie Klim Shipenko, twórca "Bogatego synalka" – najbardziej kasowego hitu w Rosji. Misja rosyjskich filmowców zaplanowana została na 12 dni zdjęciowych. Statek kosmiczny poprowadzi doświadczony pilot, a cały zespół zostanie objęty opieką medyczną.

Podczas konferencji prasowej poinformowano, że filmowcy odbyli niezbędne szkolenie. A na pytanie o obawy związane z niebezpieczeństwem misji, Peresild odpowiedziała, że za późno, żeby się bać.