Filmweb sp. z o.o.
https://www.filmweb.pl/news/Rupert+Wyatt+rezygnuje+z+serialu+%22Halo%22-130990

Rupert Wyatt rezygnuje z serialu "Halo"

  • The Hollywood Reporter
  • autor: mp
  • Seriale, Gry
Jak informowaliśmy na stronach Filmwebu, stacja Showtime zleciła realizację serialu "Halo" na podstawie cyklu popularnych gier wideo. Reżyserem części odcinków oraz producentem wykonawczym miał być Rupert Wyatt ("Geneza planety małp"). Miał być ale nie będzie. Wyatt ogłosił, że opuścił projekt.

1.jpg


Oficjalnym powodem jest zmiana kalendarza przygotowań do realizacji "Halo", co uniemożliwia mu kontynuowanie pracy nad tym projektem. Nie jest jednak jasne, przez jaki filmu lub serial został zmuszony do podjęcia takiej decyzji.

Serial będzie się rozgrywał w XXVI wieku i opowie o walce ludzi z kosmicznym zagrożeniem znanym jako Zakon. Telewizyjne "Halo" połączy wątki osobiste z akcją, przygodą oraz wystawną wizją świata przyszłości. W sierpniu jeden z prezesów stacji, Gary Levine, potwierdził, że spartanin John-117 będzie jednym z głównych bohaterów produkcji, ale otaczać go będą równie istotni, nowi bohaterowie. Sama historia zaś ma być niesamowicie wierna cyfrowemu uniwersum oraz szanować "growy" kanon.

Zdjęcia ruszają na początku 2019 roku. Nad realizacją przedsięwzięcia będzie czuwał Steven Spielberg i jego Amblin Television. Showrunnerem przedsięwzięcia jest Kyle Killen ("Awake").

Pierwsza część strzelanki "Halo" została wydana przez Microsoft w 2001 roku. Od tego czasu sprzedano łącznie ponad 77 milionów egzemplarzy gry, zaś przychody wydawcy wyniosły 5 miliardów dolarów. W ubiegłej dekadzie "Halo" miało doczekać się ekranizacji w postaci filmu kinowego wyprodukowanego przez Petera Jacksona z Neillem Blomkampem za kamerą. Projekt nie doszedł jednak do skutku.

zobacz też:

Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię