Samuel L. Jackson jako Nick Fury do końca życia

440px-furyult.jpg
Po długich negocjacjach Samuel L. Jackson doszedł do zgody ze studiem Marvela i ponownie pojawi się jako Nick Fury, szef organizacji Shield. Jackson podpisał długoterminowy kontrakt na łącznie dziewięć filmów, które mogą powstać w Marvel Studios. Wśród nich są: "Iron Man 2", "First Avenger: Captain America", "Thor", "The Avengers" i "The Shield".

Jackson pojawił się jako Nick Fury po napisach końcowych "Iron Mana". Jednak jego udział w kolejnych filmach stanął pod znakiem zapytania, kiedy okazało się, że Marvel zamierza oszczędzać na kurze znoszącej złotej jaja. Jeszcze w styczniu wydawało się, że aktor nie dojdzie z wytwórnią do porozumienia.

Nick Fury pojawił się w świecie Marvela w 1963 roku. Był wtedy dowódcą oddziału wojennego, a akcja rozgrywała się w czasach II Wojny Światowej. Komiks z przygodami jego oddziału publikowano do 1981 roku. W 1965 roku pojawiło się jednak inne wersja Nicka Fury. Jest w nim byłym agentem CIA, który dowodzi tajną organizacją rządową SHIELD walczącą ze złowrogą organizacją - HYDRA. To właśnie tę wersję bohatera zamierza wykorzystać Marvel w filmach z Jacksonem.
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię