"Herkules": Dua Lipa jako Megara w aktorskiej wersji animacji Disneya?

Comic Book Movie / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Herkules%22%3A+Dua+Lipa+jako+Megara+w+aktorskiej+wersji+animacji+Disneya-155773
"Herkules": Dua Lipa jako Megara w aktorskiej wersji animacji Disneya?
źródło: Getty Images
autor: Cindy Ord/MG24
Plotkowano już o tym, że Taron Egerton i Ariana Grande mogą zostać gwiazdami aktorskiej wersji disnejowskiego "Herkulesa", pora na nową plotkę. Co powiecie na to, żeby w roli Meg wystąpiła popularna piosenkarka Dua Lipa, znana m.in. z przeboju "Houdini"?
 

Dua Lipa w widowisku Disneya?
Pogłoskę ujawnił portal DisInsider. Dua Lipa podobno nie rozpoczęła jeszcze negocjacji z Disneyem - po prostu jest na liście osób, które studio chciałoby potencjalnie zobaczyć w roli Megary. Jeśli pogłoska o Arianie Grande jest również prawdziwa, ewidentnie decydenci z Disneya widzą w tej roli piosenkarkę.

Dua Lipa nie ma dużego aktorskiego doświadczenia. Mogliśmy zobaczyć ją w epizodzie w "Barbie" oraz w drugoplanowej roli u boku Henry'ego Cavilla w widowisku "Argylle - Tajny szpieg".

W "Herkulesie" z 1997 roku Megara była niechętną współpracownicą Hadesa, która miała uwieść Herkulesa, ale szczerze się w nim zakochiwała.

"Argylle - Tajny szpieg" - zwiastun

"Herkules": Guy Ritchie łączy siły z braćmi RussoProducentami filmuJoe i Anthony Russo ("Avengers: Koniec gry"), a za kamerą miał stanąć Guy Ritchie ("Aladyn"). Mówi się, że reżyser porzucił ten projekt, ale nie zostało to na razie oficjalnie potwierdzone. 

Bracia zapowiedzieli, że nie zamierzają kręcić remake'u w stylu "Króla Lwa", ujęcie po ujęciu, ani przesadnie wiernej wersji niczym "Piękna i Bestia". Myślę, że zawsze trzeba dodać coś nowego - tłumaczy Anthony Russo - Z naszego punktu widzenia kręcenie dosłownej powtórki nie byłoby ciekawe. Tak samo pracujemy przy filmach Marvela. Nie kręcimy dosłownych ekranizacji komiksów, bo uważamy, że jeśli chcesz poznać tę historię, możesz przeczytać komiks. My damy ci inną historię. Podejrzewam, że nakręcimy film w stylu oryginału, zainspirowany nim, ale dodamy coś od siebie.   
 
Pierwszą wersję scenariusza nowego "Herkulesa" napisał Dave Callaham ("Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni", "Mortal Kombat"). Jego tekst nie spotkał się najwyraźniej z najcieplejszym przyjęciem, ponieważ aktualnie Russo poszukują dodatkowych scenarzystów.       

Oryginalny "Herkules" trafił do kin w 1997 roku, zarabiając na całym świecie ćwierć miliarda dolarów. Inspirowany greckimi mitami animowany musical opowiada historię obdarzonego nadludzką siłą młodzieńca. Chłopak dowiaduje się, że jego ojcem jest sam Zeus - najpotężniejszy ze wszystkich bogów. Aby trafić na Olimp, Herkules musi udowodnić, że jest prawdziwym bohaterem, godnym swego boskiego rodowodu. Wyrusza więc z wiernym Pegazem na poszukiwanie Filokteta - legendarnego trenera herosów. Dzięki jego naukom zdobywa sławę i uwielbienie tłumów dokonując wielu bohaterskich czynów. Podczas wypraw poznaje piękną Megarę, w której zakochuje się bez pamięci. Wkrótce jednak Herkules wpada w sidła swego nikczemnego wuja Hadesa - władcy podziemnego świata, który szykuje się do obalenia Zeusa i przejęcia rządów na Olimpie.  

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones