Scenarzysta "Gambita" wierzy, że Marvel nakręci film

Variety / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Scenarzysta+%22Gambita%22+wierzy%2C+%C5%BCe+Marvel+nakr%C4%99ci+film-132432
Jak wiadomo, 20th Century Fox jest już częścią koncernu Disneya. To zaś oznacza, że prawa do wszystkich postaci Marvela przeszły do Marvel Studios. Los planowanych komiksowych widowisk Foxa leży teraz w rękach Kevina Feige'a. Większość uważa, że projekty studia trafią do kosza (jeśli jeszcze tam się nie znalazły). Innego zdania jest jednak Simon Kinberg, scenarzysta "Gambita".


Podczas premiery nowej "Strefy mroku" o los komiksowego widowiska Kinberga pytał dziennikarz Variety. W odpowiedzi usłyszał, że "Gambit" ma fantastyczny scenariusz i bohatera, które pokochają widzowie. Wierzy więc, że pod nowym kierownictwem film w końcu powstanie. Kinberg jest też zachwycony Channingiem Tatumem. Uważa, że aktor  urodził się, by zagrać Gambita.

Widowisko pozostawało w planach 20th Century Fox przez wiele lat. Swoich sił próbowało kilku reżyserów, w tym: Gore Verbinski, Rupert Wyatt i Doug Liman. Każdy z nich jednak prędzej czy później żegnał się z projektem. Sam Kinberg zaś zamiast stanąć za kamerą "Gambita" wolał wyreżyserować "Mroczną Phoenix". Ten film, choć jest już od dawna gotowy, wciąż czeka na swoją premierę. Jeśli Disney w ostatniej chwili nie zmieni decyzji, to ostatecznie trafi do kin w czerwcu.
Udostępnij: