Kolejne "Gwiezdne wojny" w planach! Tym razem od reżysera "Deadpoola 3"

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Shawn+Levy%2C+re%C5%BCyser+%22Stranger+Things%22+i+%22Deadpool+3%22%2C+nakr%C4%99ci+%22Gwiezdne+wojny%22+dla+Disneya.+Co+wiemy-148351
Kolejne "Gwiezdne wojny" w planach! Tym razem od reżysera "Deadpoola 3"
Disney i LucasFilm najwyraźniej nie uczą się na błędach. To, co się ostatnio dzieje w filmowej części uniwersum Gwiezdnych wojen, do złudzenia przypomina sytuację sprzed ośmiu lat. Jak wtedy tak i teraz Disney co chwilę zapowiada kolejne widowisko. Przykład: dziś portal Deadline donosi o tym, że własny film w świecie Gwiezdnych wojen wyreżyseruje Shawn Levy.

"Gwiezdne wojny" - na jakie widowiska kinowe możemy liczyćO projekcie Levy'ego absolutnie nic nie wiadomo. Wiemy za to, że nie jest to jedyny projekt w świecie Gwiezdnych wojen, jaki w ostatnim czasie został ogłoszony.

Zaledwie parę tygodni temu dowiedzieliśmy się, że reżyserka "Ms. Marvel" Sharmeen Obaid-Chinoy ma nakręcić film według scenariusza twórcy serialu "Watchmen" Damona Lindelofa.

W planach jest też "Rogue Squadron" w reżyserii Patty Jenkins. Ten film jednak już zalicza mocny poślizg. We wrześniu Disney usunął go z kalendarza premier (miał trafić do kin w grudniu 2023 roku).

W 2023 roku może za to trafić do kin inny film ze świata Gwiezdnych wojen - ten, który wyreżyserować ma Taika Waititi. Tak przynajmniej mówiło się jeszcze w maju.

A nie są to wszystkie plany, o jakich przebąkuje się w Internecie. Pozostaje jednak pytanie, czy nie skończą tak, jak projekt Josha Tranka (odsuniętego) czy trylogia Riana Johnsona (choć szefowa LucasFilm ciągle powtarza, że reżyser prędzej czy później nakręci film w świecie Gwiezdnych wojen).


Gwiezdne wojny od Shawna Levy'ego nie tak szybkoZresztą nie nastawiajcie się na szybką premierę filmu Shawna Levy'ego. Jest on bowiem bardzo zajętym filmowcem i w najbliższym czasie nie ma szans, by wszedł na plan "Star Wars".

Najważniejszym obecnie projektem Levy'ego jest oczywiście widowisko komiksowe "Deadpool 3". To ten film, w którym Hugh Jackman powróci do roli Wolverine'a.

Levy ma także wyreżyserować dwa odcinki finałowego sezonu serialu "Stranger Things" (jest z nim związany od samego początku). Disney podobno rozmawia z nim także w sprawie nakręcenia "Free Guy 2".

Zwiastun filmu "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie"Ostatnim kinowym widowiskiem w świecie Gwiezdnych wojen pozostaje "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie" z 2019 roku. Jego zwiastun znajdziecie poniżej:Zapraszamy również do wysłuchania odcinka podcastu "Mam parę uwag" poświęconemu filmowi "Ostatni Jedi".


 

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones