"Gwiezdne wojny" z kategorią R? Dave Filoni z Lucasfilm nie mówi "nie"

MovieWeb / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Gwiezdne+wojny%22+z+kategori%C4%85+R+Filoni+nie+m%C3%B3wi+%22nie%22-156100
"Gwiezdne wojny" z kategorią R? Dave Filoni z Lucasfilm nie mówi "nie"
źródło: Materiały prasowe
Co powiecie na "Gwiezdne wojny" z kategorią R? Dave Filoni, dyrektor kreatywny studia Lucasfilm nie wyklucza takiej perspektywy. W jednym z najnowszych wywiadów twórca seriali "Wojny Klonów", "The Mandalorian" i "Ahsoka" przyznał, że są widzowie, którzy chcieliby zobaczyć "Star Wars" w takiej wersji.

Dave Filoni o szansach na "Star Wars" z kategorią RGettyImages-1187566531.jpg Getty Images © Amanda Edwards


Dave Filoni był gościem podcastu "Happy Sad Confused", gdzie zapytano go m.in. o to, czy widzi w przyszłości szansę na projekty ze świata "Gwiezdnych wojen" z kategorią wiekową R?

Jasne. To znaczy – nie wiem. Ale to ciekawe, odparł dyplomatycznie Filoni.

Na cokolwiek się zdecydujemy, musi to być bardzo dobrze zrobione, dodał twórca. Jeśli spojrzysz na coś, co jest uznawane za inne, jak "Andor", to widać, że jest to świetnie zrealizowane. Myślę, że jest widownia dla takich produkcji.

Filoni widzi w "Gwiezdnych wojnach" potencjał na inne rodzaje historii: Uważam, że mieszczą one w sobie mnóstwo różnych stylów. Najważniejsi są więc twórcy poszczególnych projektów. Powinni robić coś, z czym czują się komfortowo. W innym wypadku każdy po prostu naśladowałby George'a Lucasa. A nikt nim nie jest.
  
Obecnie na platformie Disney+ możemy oglądać rozgrywający się w świecie "Gwiezdnych wojen" serial "Akolita".
   

"Gwiezdne wojny: Akolita" - rozmawiamy z twórcami serialu
O serialu "Gwiezdne wojny: Akolita"Akcja produkcji "Gwiezdne wojny: Akolita" została osadzona na 100 lat przed wydarzeniami z pierwszego filmowego epizodu sagi, "Mrocznego widma". Czasy Wielkiej Republiki są znane fanom z komiksów, książek czy animacji, ale dotąd nie pojawiły się na ekranach. W odróżnieniu od niespokojnych losów bohaterów z innych tytułów, ten okres wielkiego dobrobytu i pokoju okazał się wyjątkowy także dla Zakonu Jedi – był momentem jego potęgi, niespotykanym ani wcześniej, ani później.   

W serialu "Akolita" szanowany mistrz Jedi przeprowadza śledztwo w sprawie szokującej zbrodni. Poszukiwania sprawiają, że staje oko w oko z niebezpieczną przeciwniczką, z którą miał już do czynienia w przeszłości. Poszlaki prowadzą oboje bohaterów do kolejnego odkrycia – mroczne siły są dużo bardziej złowrogie, niż się spodziewali.
 
W obsadzie serialu znaleźli się: Amandla Stenberg ("Nienawiść, którą dajesz"), Dafne Keen ("Mroczne materie"), Carrie-Anne Moss ("Matrix Zmartwychwstania"), Lee Jung-jae ("Squid Game"), Manny Jacinto ("Dziewięcioro nieznajomych"), Jodie Turner-Smith ("Queen i Slim"), Rebecca Henderson ("Kim jest Anna?"), Charlie Barnett ("Russian Doll"), Joonas Suotamo ("Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie") i Dean-Charles Chapman ("1917").

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones