"Gwiezdne wojny" dla wszystkich. Kathleen Kennedy o reprezentacji we franczyzie

Deadline / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/%22Gwiezdne+wojny%22+dla+wszystkich.+Kathleen+Kennedy+o+reprezentacji+we+franczyzie-155857
"Gwiezdne wojny" dla wszystkich. Kathleen Kennedy o reprezentacji we franczyzie
Kathleen Kennedy odniosła się do krytyki, z jaką spotkał się serial "Akolita". Ze względu na zróżnicowaną etnicznie obsadę doczekał się on już przydomku "The Wokelyte". Szefowa LucasFilm nie ma jednak wątpliwości, że to właściwy kierunek rozwoju marki, jaką są Gwiezdne wojny.

GettyImages-2154396022.jpg Getty Images © Alberto E. Rodriguez

Leslye Headland, Dave Filoni i Kathleen Kenned na uroczystej premierze serialu "Gwiezdne wojny: Akolita" w Los Angeles 

Gwiezdne wojny dla wszystkich. Kathleen Kennedy o reprezentacji we franczyzie


W rozmowie z "The New York Times" Kathleen Kennedy odniosła się do krytyki ze strony fanów Gwiezdnych wojen. Szefowa LucasFilm, która czuwa nad filmami i serialami z uniwersum, stwierdziła, że w produkcjach tych każda osoba powinna odnaleźć swoich reprezentantów. 

Prowadzenie gigantycznych franczyz w czasach mediów społecznościowych i ogromnych oczekiwań publiczności jest przerażające – powiedziała. Myślę, że Leslye musiała z tym troch walczyć. Wiele kobiet, które wkraczają do świata Gwiezdnych wojen, ma z tym większe trudności. Jako że wśród fanów dominują mężczyźni, często są one atakowane w dość personalny sposób. Wierzę jednak, że opowiadane przez nas historie powinny reprezentować wszystkich ludzi. To dla mnie łatwa decyzja.

Producentka jasno dała też do zrozumienia, że w świecie fanów Gwiezdnych wojen nie ma miejsca na nietolerancję.

Sama jestem fanką i pamiętam, jak frustrował mnie storytelling w niektórych z wcześniejszych części "Gwiezdnych wojen" – przyznała. Poczułam to na własnej skórze. Mam dużo empatii dla fanów Gwiezdnych wojen. Ale chcę, żeby to było jasne: jeśli ktoś przejawia fanatyzm, rasizm czy mowę nienawiści, nie jest dla mnie fanem.

O czym opowiada serial "Gwiezdne wojny: Akolita"? Zobacz zwiastun


Akcja serialu "Gwiezdne wojny: Akolita" rozgrywa się w czasach Wielkiej Republiki, sto lat przed wydarzeniami prequelowej trylogii. Była padawanka łączy siły ze swoim mistrzem Jedi, by przeprowadzić dochodzenie w sprawie serii zbrodni. Siły, którym stawią czoła, będą jednak dużo bardziej złowrogie, niż się spodziewali. Zobaczcie zwiastun: Gwiazdą serialu jest Amandla Stenberg ("Bodies Bodies Bodies"). W obsadzie "The Acolyte" znaleźli się również Dafne Keen ("Logan: Wolverine", "Mroczne materie"), Carrie-Anne Moss ("Matrix Zmartwychwstania"), Lee Jung-jae ("Squid Game"), Manny Jacinto ("Top Gun: Maverick"), Jodie Turner-Smith ("Yang"), Rebecca Henderson ("Kim jest Anna?"), Charlie Barnett ("Russian Doll") i Dean-Charles Chapman ("1917"). 

Showrunnerką serialu jest Leslye Headland ("Russian Doll", "Sypiając z innymi"). Wyreżyserowała ona również pierwszy odcinek.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones