Tim Allen fantazjuje o powrocie "Kosmicznej załogi"

/Film / autor: /
https://www.filmweb.pl/news/Tim+Allen+fantazjuje+o+powrocie+%22Kosmicznej+za%C5%82ogi%22-140920
Choć wydawało się, że po przedwczesnej śmierci Alana Rickmana szanse na sequel "Kosmicznej załogi" zostały pogrzebane, Tim Allen się nie poddaje. W wywiadzie udzielonym magazynowi "Entertainment Weekly" aktor, który w produkcji z 1999 roku wcielił się w Jasona Nesmitha, podzielił się szczegółami dotyczącymi produkcji. Przypomnijmy: bohaterowie "Kosmicznej załogi" to obsada serialu w stylu "Star Trek", która niespodziewanie została uprowadzona przez kosmitów. Przybysze z obcej planety są przekonani, że pomogą im oni w walce z ich wrogami. W rolach głównych poza wspomnianymi już Allenem i Rickmanem wystąpili także Sigourney Weaver, Sam Rockwell i Tony Shalhoub.

Allen zapewnia, że choć w mijającym tygodniu nie udało mu się z nikim skontaktować, rozmowy trwają "cały czas". O projekcie zaczęło się mówić na początku 2015 roku. Wówczas planowano, że będzie to serial. Za realizację miał odpowiadać Amazon. Zaangażowani zostali reżyser Dean Parisot i współautor scenariusza Robert Gordon.

W 2016 roku Prace zostały wstrzymane ze względu na niespodziewaną śmierć Alana Rickmana będącego jedną z gwiazd oryginalnej wersji. Grany przez niego Aleksander Dane / Doktor Lazarus był jednym z ulubionych bohaterów kultowej komedii science fiction i trudno wyobrazić sobie, że ktoś mógłby go zastąpić.

Doktor Lazarus miał być zresztą jedną z najważniejszych postaci produkcji. Napisany przez Gordona scenariusz opierał się na jego relacjach z granym przez Allena egoistycznym aktorze Jasonie Nesmithcie. 

Mimo tych przeszkód Allen wydaje się optymistą. "Sequel mógłby się zdarzyć teraz lub za pięć lat. To bez znaczenia, bo kiedy podróżujesz z prędkością światła, dla ciebie może minąć 20 minut, ale to jednocześnie 20 lat, prawda? – powiedział. "Aktualnie projekt jest jednak wstrzymany".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones