Znamy już pełny program i film otwarcia 21. MDAG!

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Znamy+ju%C5%BC+pe%C5%82ny+program+i+film+otwarcia+21.+MDAG-155126
Na stronie festiwalu mdag.pl znalazł się już pełny program 21. edycji Millennium Docs Against Gravity. W programie znalazło się niemal 190 filmów z całego świata, w tym zwycięzcy najważniejszych światowych festiwali. To opowieści przybliżające lepiej tematy od ekologii, przez sztukę, społeczeństwo, politykę aż do psychologii i sportu. W 16 konkursach zostanie przyznanych w sumie 20 nagród.

Millennium Docs Against Gravity odbędzie się od 10 do 19 maja w siedmiu miastach (Warszawa, Wrocław, Gdynia, Poznań, Katowice, Łódź i Bydgoszcz), a następnie online - od 21 maja do 3 czerwca na mdag.pl. Mecenasem tytularnym wydarzenia jest Bank Millennium (https://www.bankmillennium.pl/).


"Ostatnia wyprawa" Elizy Kubarskiej filmem otwarcia festiwalu21. edycję MDAG w Warszawie otworzy światowa premiera trzymającego w napięciu filmu o Wandzie Rutkiewicz - "Ostatnia wyprawa". Eliza Kubarska, alpinistka i reżyserska znana festiwalowej publiczności między innymi ze "Ściany cieni", sięga do odnalezionego audio-pamiętnika wybitnej polskiej himalaistki, oddając jej tym samym głos. Jaka była cena, którą Wanda musiała zapłacić za wejście do męskiego świata wypraw wysokogórskich? Gościniami i gośćmi gali będą: reżyserka Eliza Kubarska, producentka Monika Braid, siostra Wandy – Janina Fies oraz autorzy zdjęć – Piotr Rosołowski i Marcin Sauter.

Gala odbędzie się 9 maja o 19:30. Wydarzenie poprowadzi Katarzyna Kasia. Po projekcji zapraszamy na bankiet. Limitowaną pulę biletów w cenie 45 zł można zakupić na Going.pl:

KUP BILET NA GALĘ OTWARCIA

W relacji ze światem"W relacji ze światem" – tak brzmi tegoroczne hasło festiwalu. Odnosi się do niezwykłej wartości kina dokumentalnego, w którym jak w zwierciadle możemy się przejrzeć i dowiedzieć więcej o sobie, innych i o świecie. Wszystkie opisy filmów warszawskiej edycji można znaleźć na podstronie mdag.pl z programem: https://mdag.pl/21/pl/warszawa/movies. W celu wyszukania filmów prezentowanych w pozostałych miastach, wystarczy zmienić miasto w górnym menu strony.

Tak ogromny wybór wymaga odpowiedniego nawigowania, dlatego filmy można także filtrować zgodnie z 16 sekcjami filmowymi lub 11 konkursami. Z kolei w mediach społecznościowych MDAG pojawiają się nieustannie zapowiedzi konkretnych sekcji oraz tytułów.

Do niemal wszystkich prezentowanych w tym roku tytułów dostępne są także trailery, które są dla wielu najlepszą zachętą do wybrania się do kina. Można je oglądać na kanale YouTube festiwalu, ale są także zamieszczone na kartach poszczególnych filmów na stronie mdag.pl.

PRZEGLĄDAJ PROGRAM FESTIWALU

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones