Wydarzenia w ramach 21. MDAG online!

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Wydarzenia+w+ramach+21.+MDAG+online-155721
Część online Millennium Docs Against Gravity to nie tylko niemal 140 filmów, ale też spotkania na żywo na Instagramie. Towarzyszą jednym z najpopularniejszych filmów tej edycji - "W stronę słońca”, reż. Agnieszka Kokowska oraz "Nie jesteś sama”, reż. Karolina Lucyna Domagalska.

Festiwal trwa do 3 czerwca na mdag.pl!


23 maja, 18:00

"W stronę słońca" - live z The Big Five Family na Instagramie Millennium Docs Against Gravity (@millenniumdocsagainstgravity).

Czy porzucenie dotychczasowego życia i wyjazd w nieznane może przynieść szczęście? Spotkaj się i porozmawiaj z bohaterami filmu "W stronę słońca" w reż. Agnieszki Kokowskiej! Zapraszamy na live z najpopularniejszą rodziną podróżniczą w Polsce. Spotkanie z  (@thebigfivefamily) poprowadzi Aga Kozak.

27 maja, 18:00

"Nie jesteś sama" - live z Aborcyjnym Dream Teamem i reżyserką Karoliną Lucyną Domagalską na Instagramie Millennium Docs Against Gravity (@millenniumdocsagainstgravity).

Ich numer telefonu poznaliśmy na demonstracjach, twarze widzieliśmy na okładkach gazet i antyaborcyjnych furgonetkach, a nazwiska znamy z kampanii społecznych i raportów sądowych. Poznaj niezwykłe aktywistki i bohaterki filmu "Nie jesteś sama". Zapraszamy na live, którego gościniami będą Karolina Lucyna Domagalska - reżyserka filmu oraz Justyna i Natalia - współtwórczynie Aborcyjnego Dream Teamu. Spotkanie poprowadzi Karolina Sulej.

TOP 3 Wojciecha DiduszkiTym razem dyrektor Konkursu Polskiego Wojciech Diduszko poleca trzy filmy, które warto zobaczyć w trakcie 21. MDAG ONLINE. To opowieści o ludziach i wydarzeniach, które dowodzą, że prawda jest często bardziej zaskakująca niż fikcja.

JESZCZE NIE JESTEM TYM, KIM BYM CHCIAŁA, reż. Klára Tasovská

Historia życia Libuše Jarcovjákovej, czeskiej Nan Goldin. Szalony świat czechosłowackiej kontrkultury, jazda po bandzie w totalitarnym państwie. To nie był bunt w kapitalistycznym społeczeństwie, gdzie karą mógł być brak pieniędzy na czynsz. Tu za odmienność groziło więzienie lub wieczne, systemowe upokorzenie. A  Libuše się nie bała - żyła na marginesie, była niezależna, nigdy nie sprzedała się systemowi. Gdy już można było, zaczęła podróżować do Japonii i Berlina Zachodniego, których życie również namiętnie portretowała. Niezwykły, również formalnie, film, których ogląda się z zaciśniętym gardłem.

ŚCIEŻKA DŹWIĘKOWA ZAMACHU STANU, reż.  Johan Grimonprez

Cool war zamiast Cold war! A przynajmniej taka była część diabolicznego planu. Lata 60-te w pełnym rozkwicie - Afryka uzyskuje niepodległość, wielkie mocarstwa inicjują zamachy stanu i morderstwa (Lumumba!), Fidel Castro nocuje na Harlemie, Chruszczow wali butem w stół, Max Roach wdziera się na obrady ONZ. A w ścieżce dźwiękowej i na ekranie: John Coltrane, Louis Armstrong, Dizzy Gillespie, Eric Dolphy, Nina Simone jako budowanie amerykańskiej soft power. Oglądałem ten film jak w gorączce, totalnie polecam!

COPA 71, reż. James Erskine, Rachel Ramsey

"Niektórzy ludzie uważają, że piłka nożna jest sprawą życia i śmierci. Jestem rozczarowany takim podejściem. Mogę zapewnić, że to coś o wiele ważniejszego" - powiedział Bill Shankly, legendarny trener Liverpoolu. Taki właśnie jest ten film - piłka nożna jest tu tylko lustrem, w którym przeglądają się społeczne zjawiska, wprawiające świat w ruch. Nie zawsze w kierunku, którego byśmy sobie życzyli! Historia jest niesamowita - w 1971 w Meksyku odbył się gigantyczny turniej piłkarski, gromadzący na każdym z meczy po kilkadziesiąt tysięcy widzów, o którym wszelki słuch zaginął. Zobaczcie na własne oczy, dlaczego tak się stało!

TOP 4: więcej niż sportCOPA 71


Najlepsze reprezentacje piłki nożnej kobiet uczestniczyły w wielkich zawodach w 1971 roku w Meksyku. Ponad 60 lat później, twórcy filmu wracają do wydarzeń, które zostały intencjonalnie wymazane z kart historii.

JessZilla

Poruszająca opowieść o dorastaniu, wartości wsparcia drugiej osoby oraz sportowym duchu walki młodej amerykańskiej bokserki, która musi zmierzyć się nie tylko z przeciwniczkami.

...Ned, Tassot, Yossot...

W filmie piłkarki z Korei Północnej zastanawiają się nad rozwojem swojej kariery w piłce nożnej, a także własnym życiem.

Ściana cieni

Pewnego dnia Nada dostaje propozycję pracy jako tragarz w wyprawie na świętą Kumbhakarnę. Jeśli się zgodzi, będzie to oznaczało złamanie tabu i narażenie się na gniew bogów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones