Pierwszy weekend 21. MDAG Online!

Informacja nadesłana
https://www.filmweb.pl/news/Pierwszy+weekend+21.+MDAG+Online-155769
Pierwszy weekend 21. MDAG Online!
Rozpoczyna się pierwszy weekend 21. MDAG Online. Niemal 140 filmów czeka na publiczność festiwalową na mdag.pl. Festiwal potrwa do 3 czerwca. Za nami już spotkanie z bohaterami_kami filmu "W stronę słońca", w przyszłym tygodniu odbędzie się kolejny live na Instagramie - tym razem z bohaterkami filmu "Nie jesteś sama" oraz reżyserką Karoliną Lucyną Domagalską.

Zwracamy szczególną uwagę na filmy, które są oznaczone informacją, że pula biletów jest ograniczona. Prosimy o ich oglądanie w pierwszej kolejności, ponieważ nie zawsze udaje się wynegocjować więcej odtworzeń z producentami.

27 maja, 18:00

"Nie jesteś sama" - live z Aborcyjnym Dream Teamem i reżyserką Karoliną Lucyną Domagalską na Instagramie Millennium Docs Against Gravity (@millenniumdocsagainstgravity).


Ich numer telefonu poznaliśmy na demonstracjach, twarze widzieliśmy na okładkach gazet i antyaborcyjnych furgonetkach, a nazwiska znamy z kampanii społecznych i raportów sądowych. Poznaj niezwykłe aktywistki i bohaterki filmu "Nie jesteś sama". Zapraszamy na live, którego gościniami będą Karolina Lucyna Domagalska - reżyserka filmu oraz Justyna i Natalia - współtwórczynie Aborcyjnego Dream Teamu. Spotkanie poprowadzi Karolina Sulej.

TOP 3 Justyny FoglerPrzed pierwszym weekendem festiwalu Justyna Fogler poleca trzy filmy, które warto zobaczyć. To opowieści o trzech zupełnie innych miejscach na świecie. Łączy je opowieść o ludzkich emocjach, nawet jeśli nie zawsze mają wyłącznie ludzkich bohaterów.

OSTATNI ROK CIEMNOŚCI, reż. Benjamin Mullinkosson


Jeśli macie taką możliwość, to polecam obejrzeć ten film na jak największym ekranie i z porządnie rozkręconym dźwiękiem. Już pierwsze ujęcie przejazdu przez tunel metra zapowiada przeżycie dość hipnotyczne, a chwilę później znajdziemy się na jednej z imprez w klubie Funky Town w chińskim Chengdu. To bezpieczna przystań dla queerowej społeczności i artystów wszelkiej maści, której kres jest blisko ze względu na budowę nowej linii kolejowej. Pełna rytmu migawka z konkretnego momentu w życiu bohaterów i jednocześnie jeden z najbardziej przejmujących filmów o samotności w wielkim mieście, jakie widziałam do dawna.

DWÓJKA NIEZNAJOMYCH PRÓBUJĄCYCH SIĘ NIE POZABIJAĆ, reż. Jacob Perlmutter, Manon Oimet

Zaglądamy do wspólnego życia pary artystów w wieku seniorskim. Tylko tyle i aż tyle. To taki film, który może nam sporo powiedzieć o nas samych, jeśli zastanowimy się, o czym właściwie jest i co nas w nim najbardziej porusza. Może to być oswajanie śmierci, opieka nad bliską osobą, pozostawanie w cieniu partnera, który zrobił ogromną karierę. Dla mnie to film-wskazówka, jak po dekadach związku żyć ze sobą, a nie obok siebie. Jak nie przestawać rozmawiać i zachować otwartość na drugą osobę. Piękny film o miłości!

KAŻDA MAŁA RZECZ, reż. Sally Aitken

Oglądając ten film, można głęboko odetchnąć i odpocząć od wielkich-ważnych-trudnych tematów. Bohaterka filmu Terry Measer prowadzi klinikę dla chorych kolibrów, które ludzie przywożą do niej z całego Los Angeles. Śledzimy losy poszczególnych ptaków, poznajemy ich jakże zróżnicowane temperamenty i ze wzruszeniem kibicujemy im w powrocie do zdrowia. Terapeutyczny, kojący wpływ, który te maleńkie stworzenia mają na swoją opiekunkę, udzielił się i mnie. Jeśli chcecie przez półtorej godziny po prostu popatrzeć na coś pięknego, to film dla Was.

TOP 4: queerowe spojrzeniaAvant-Drag!

Porywający dokumentalny portret dziesięciu greckich drag queens, które wychodzą na ulice Aten, aby kwestionować obowiązujące społeczne normy i ograniczenia.

To od zawsze ja

Film opowiada o dwóch młodych osobach, które nie utożsamiają się z płcią przypisaną im przy urodzeniu oraz o tym, jak ważne jest wsparcie rodziny i szkoły w podjęciu decyzji o płci w dorosłym życiu.

Ja, cyborg

Młody muzyk decyduje się na implant sztucznego narządu po to, aby mógł odbierać dźwięk przybywający na Ziemię z kosmosu i zostać cyborgiem.

Jeszcze nie jestem tym, kim bym chciała

Film oparty wyłącznie na zdjęciach ukazuje życie i trudną artystycznie drogę Libuše Jarcovjákove, która długo czekała na odkrycie a obecnie jest nazywana "Nan Goldin z Czechosłowacji".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones