Abbie Cornish 

Abbigale Cornish

7,2
9 968 ocen gry aktorskiej
Abbie Cornish
Abbie Cornish przyszła na świat 7 sierpnia 1982 roku w Lochinvar, miejscowości położonej w Australii, w stanie Nowa Południowa Walia. Wychowywała się w wielodzietnej rodzinie - urodziła się jako druga z pięciorga rodzeństwa. Ma trzech braci i młodszą siostrę.
Dzieciństwo Abbie spędziła w Hunter Valley, gdzie jej rodzice prowadzili 170 - akrową farmę. Jak wspomina, był to dla niej jeden z najszczęśliwszych okresów w życiu, gdyż mogła do woli cieszyć się pięknem przyrody i beztroską zabawą z rodzeństwem. Uchodziła wtedy za prawdziwą chłopczycę, lubiącą jazdę na motocyklu a nawet strzelanie z karabinu. Już w wieku 12 lat nauczyła się prowadzić samochód. W między czasie chętnie pozowała do amatorskich zdjęć, wykonywanych przez jej matkę. Pracę jako prawdziwa modelka rozpoczęła mając trzynaście lat. Jak mówiła, zajęła się tym dla zabicia nudy, a także dlatego, że niektórzy jej znajomi też pracowali w modelingu.
Pierwszy raz przed kamerą Abbie pojawiła się w 1997 r., grając epizod w serialu "Children's Hospital". To wtedy poczuła, że aktorstwo jest tym, czym chciałaby się zajmować w przyszłości. Od tego momentu całkowicie poświęciła się sztuce aktorskiej, doskonaląc swoje umiejętności i grając pierwsze poważniejsze role.
W 1997 r. dostała rolę w serialu "Wildside", za którą otrzymała nagrodę Australijskiego Instytutu Filmowego dla najlepszej młodej aktorki. Od 2001 r. Abbie zaczęła grać w licznych serialach i filmach. W tym czasie otrzymała wiele nagród, m.in. dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej za rolę w filmie "Salto" z 2004 r. Dwa lata później zagrała u boku Heatha Ledgera we wzruszającym dramacie "Candy", po raz kolejny zwracając na siebie uwagę szerokiej publiczności filmowej. Obraz ten dał jej przepustkę do udziału w kolejnych produkcjach, w których wystąpiły gwiazdy światowego kina. W 2006 r. zagrała razem z Russelem Crowe i Marion Cotillard w "Dobrym roku", a w roku następnym u boku Cate Blanchette i Clive`a Owena w "Elizabeth: Złoty wiek".
Warto wspomnieć również o nieprzeciętnych umiejętnościach muzycznych Abbie. Potrafi bowiem grać na gitarze i fortepianie, a od czasu do czasu występuje na scenach Australii z własną grupą hip-hopową Blades.
Obecnie Abbie z powodzeniem kontynuuje swoją karierę aktorską. Zamieszkała w Los Angeles, gdzie nie musi martwić się o brak propozycji zatrudnienia. Jeden z krytyków filmowych, pracujący dla New York Times uznał, że Cornish jest tak dobrą aktorką jak Kate Winslett, która zaś jest niemal doskonała. Z kolei reżyserka filmu "Jaśniejsza od gwiazd" Jane Campion powiedziała, że podczas castingu Abbie od razu ujęła ją swoim talentem. Oglądając taśmę z przesłuchania, nie sposób było się w niej nie zakochać - podsumowała Campion. Producentka "Candy" Margaret Fink stwierdziła, że Abbie posiada wszytko co potrzebne by zostać gwiazdą. Ma urodę, talent, ambicję i szacunek dla zwykłych ludzi.
Czy Abbie Cornish rzeczywiście stanie się "jaśniejsza od gwiazd" i zajmie miejsce w czołówce najbardziej cenionych aktorek, pokażą najbliższe lata. Póki co jej kariera rozwija się we właściwym kierunku, potwierdzając, że Cornish jest jedną z najbardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia.
 
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 7 sierpnia 1982

miejsce urodzenia: Lochinvar, Australia

wzrost: 173 cm

Aktor
Zdobyła Aktor, 2 inne nagrody oraz 7 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Była rozważana do roli osiemnastoletniej Briony w filmie "Pokuta", jednak musiała zrezygnować z powodu realizacji "Elizabeth: Złoty wiek" i angaż otrzymała Romola Garai.
Odrzuciła główna rolę kobiecą w 22 częsci przygód agenta Jamesa Bonda.
Abbie urodziła się jako druga, z pięciorga dzieci. Ma trzech braci i siostrę.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Moim zdaniem wygląda baaaardzo podobnie do Theron ( obie piękne), a do tego świetnie
sie zapowiada :) ( chociaż dobrych ról ma już nawet dużo)

Jedna z moich ulubionych aktorek. Cindy, Lindy czy Sweet Pea... każda z jej ról zapada w pamięć od razu

Dla mnie ona już na zawsze pozostanie Candy :D

Dlaczego nie ma wzmianki, że grała jedną z czołowych postaci w filmie "6 Days", w którym odtwarzała postać reporterki BBC Kate Adie. Jakaś tajemnica?

Jest prześliczna... Zmysłowość i jednoczenie jakąś taką dziecinność w spojrzeniu i uśmiechu. Notka biograficzna ma objętość imponującą, biorąc pod uwagę fakt, że Abbie do najbardziej znanych aktorek nie należy :) Ale na robienie oszałamiającej kariery jest już chyba za późno. Rzadko aktorki 35+ nie będące gwiazdami...