Adam Baldwin I

7,5
4 376 ocen gry aktorskiej
Adam Baldwin I
Dorastał w Chicago. Uczęszczał do New Trier Township High School East. Debiutował w filmie "Zwykli ludzie" Roberta Redforda. W 1980 roku przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie studiował aktorstwo, a przy okazji uczył się prowadzenia ciężarówek. Cztery lata później przeprowadził się do Los Angeles.
Pierwsza główna rola, którą zagrał w filmie Tony'ego Billa "Moja ochrona", znacząco wpłynęła na jego późniejszą karierę. Zaczęto obsadzać go w charakterze bandytów i osób z przestępczego półświatka.
Jednym z najważniejszych filmów, w których wystąpił jest "Full Metal Jacket" Stanleya Kubricka, obrazie o bezsensie wojny. Zwrócił na siebie uwagę krytyków. Kolejne filmy nie były już tak udane. Baldwin znów zaczął grać przestępców i życiowe zera; taka była jego rola w "Predatorze 2" Stephena Hopkinsa. W 1995 roku wystąpił z Winoną Ryder i Anne Bancroft w "Skrawkach życia" Jocelyn Moorhouse.

Ważny dla jego kariery okazał się rok 1996. W "Dniu niepodległości", jednym z najważniejszych filmów tego roku, wystąpił w drugoplanowej, lecz interesującej roli majora Mitchella. Po raz pierwszy zagrał kogoś, kto nie jest zły, lecz ma silny charakter i swoisty urok. Jednak od czasu "Dnia niepodległości", aż do 2000 roku, kiedy wystąpił w "Patriocie" Rolanda Emmericha rzadko pokazywał się na ekranach.

Ma za sobą również występy w filmach i serialach telewizyjnych. W "Przylądku"  jako przystojny, pewny siebie pułkownik Jack Riles, przykuł uwagę widzów. Wystąpił także w serialu "Z Ziemi na Księżyc".

Mieszka w Los Angeles z żoną i dziećmi. W wolnym czasie grywa w hokeja i golfa. W grudniu 1997 zdobył nagrodę Celebrity Golf Association Tour's Orlando Classic. Ostatnio podkładał głos w grach "Halo 3" i "Mass Effect 2".

więcej

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 27 lutego 1962

miejsce urodzenia: Winnetka, Illinois, USA

wzrost: 193 cm

żona Ami Julius (od 1988), 3 dzieci: Zoey Gabrielle (ur. 29.09.1989), Jeselle Jane (ur. 24.03.1992) i Devlin Shepard (ur. 17.10.1996)
Ukończył New Trier High School w Winnetka (Illinois, USA).
Ubiegał się o rolę Johna Doggetta w serialu "Z Archiwum X". Ostatecznie angaż otrzymał Robert Patrick.
Był rozważany do użyczenia głosu postaci Supermana (Clarka Kenta) w serialu "Superman", lecz odmówił ze względu na inne zobowiązania. Rolę otrzymał Tim Daly.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Zagrał w kilku odcinkach, a tu ani słowa

świetnie zagrał w Chucku, jestem w trakcie nadrabiania filmów z nim, bo bardzo lubię jego
sposób grania a dodatkowo jest przystojny i bardzo męski, bardzo miło się go ogląda.

W serialu "Kości" :) wystąpił tam gościnnie w jednym z odcinków pierwszego sezonu :)

w najnowszym odcinku serialu Castle.

Wszystkiego NAJ... dla jednego z moich ulubionych aktorów! :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones