serial Oglądaj odcinki według kolejnośc. Ten serial opowiada jedną historię we wszystkich odcinkach. Oglądanie po kolei ma duże znaczenie dla zachowania ciągłości fabuły i śledzenia wszystkich wątków.
serial

Firefly

2002 - 2003
42m
8,1 15 796
ocen
8,1 10 1 15796
8,8 5
ocen krytyków
Kapitan Malcolm Reynolds wraz załogą statku Serenity przemierza galaktykę, przemycając ładunki lub przewożąc pasażerów. Sytuacja komplikuje się, gdy zabiera na pokład parę wyjętych spod prawa uciekinierów. więcej mniej
Firefly zobacz gdzie obejrzeć online

twórca

gatunek

produkcja

premiera

Emmy
Serial zdobył nagrodę Emmy, 3 inne nagrody oraz 5 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody

Akcja serialu toczy się w XXVI wieku. W galaktyce rządzi totalitarny reżim - Alliance. Ludzie noszą się po kowbojsku, a zatargi rozwiązują w sposób charakterystyczny dla Dzikiego Zachodu. Poznajemy losy załogi transportowca 'Serenity' klasy Firefly (świetlik) podróżującej po wszechświecie i przyjmującej każde zlecenie zapewniające paliwoAkcja serialu toczy się w XXVI wieku. W galaktyce rządzi totalitarny reżim - Alliance. Ludzie noszą się po kowbojsku, a zatargi rozwiązują w sposób charakterystyczny dla Dzikiego Zachodu. Poznajemy losy załogi transportowca 'Serenity' klasy Firefly (świetlik) podróżującej po wszechświecie i przyjmującej każde zlecenie zapewniające paliwo i żarcie na stole. Kapitan Malcolm Reynolds (Nathan Fillion) - weteran wojenny - dowodzi barwną kompanią, w której skład wchodzą awanturnicy, wagabundzi i wyrzutki ścigani prawem.

studio
20th Century Fox Television / Mutant Enemy
tytuł oryg.
Firefly
inne tytuły
Firefly: The Series (pełny tytuł) USA
Josh Whedon's Firefly Australia
więcej
Joss Whedon w roli Inary (Morena Baccarin) pierwotnie obsadził Rebecce Gayheart.
Pisząc postać Malcolma Reynoldsa Whedon chciał, by zagrał go Nicholas Brendon. Niestety, ponieważ okres zdjęciowy kolidował z jego pracą na planie serialu "Buffy: Postrach wampirów", do głównej roli zatrudniono Nathana Filliona.
W epizodzie 5, "Our Mrs. Reynolds", Jayne twierdzi że jego karabin (który znamy jest jako "Vera" z wcześniejszych wydarzeń w tym epizodzie) potrzebuje tlenu aby strzelać. W rzeczywistości broń pokazana w filmie nie wymaga obecności tlenu gdyż pociski w niej wykorzystywane wytwarzają wystarczającą ilość tlenu dla oddania strzału. Twórcy nie byli pewni czy "Vera" potrzebuje tlenu aby oddać strzał. Zapytali więc specjalistę od broni palnej, który wprowadził ich w błąd.
To co dobre szybko się kończy. Tak mógłbym podsumować oglądanie serialu "Firefly", który doczekał się zaledwie jednego sezonu obejmującego 14 odcinków. Na ich przestrzeni możemy śledzić losy załogi statku Serenity wędrującej przez kosmos w poszukiwaniu bogactw i przygody. Serial to space opera w bardzo ciekawym wydaniu: kosmiczne przygody... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Tak jest. Po latach nieświadomości i nierozumienia okazjonalnych memów i ja sięgnąłem po Firefly. Święty Graal wszystkich nerdów, geeków, fandomów, konwentowiczów i innych ludzi mniej lub bardziej zakręconych. Czy było warto? Cóż...

...nie wiem od czego w ogóle zacząć wyliczankę. Budżet całej serii (14 odcinków) to...

więcej

Ktoś powinien napisać pracę o tym serialu :D Fenomen Firefly.

Han Solo spin-off

ocenił(a) serial na 10

świetny klimat ,odcinki ,bohaterowie -tak powinien wygladać spin-off Hana Solo

Co za kretyn zablokował dalszą produkcję tego serialu?Zmarnować taki potencjał?

zawiodłem się 5/10

ocenił(a) serial na 5

Liczyłem, że będzie więcej kosmosu, statków, eksploracji, odkrywania nowych światów itp., niestety jest tego jak na lekarstwo, a głównie dominuje western.

Jako miłośnik s-f za sceny s-f wystawiam 9/10, jako osoba która nienawidzi westernów za sceny z tego gatunku 3/10, za całość 5/10.

Szkoda że nie pozostali przy...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones