Alexa PenaVega 

Alexa Ellesse Vega

7,1
2 808 ocen gry aktorskiej
Alexa PenaVega
Alexa Ellesse Vega urodziła się 27 sierpnia 1988 r w Miami. Pierwsze lata swojego życia spędzała na należącej do jej rodziny farmie znajdującej się na Florydzie. Alexa dorastała na farmie do czasu gdy w wieku 4 lat przeprowadziła się wraz z rodziną do Kalifornii, gdzie jej rodzicielka dostała pracę w agencji wyszukującej młode talenty. Mama Alexy zdecydowała że zabierze swoją 4-letnią córkę na casting do serialu z Burtem Reynoldsem - "Evening Shade". Mała Alexa otrzymała wtedy swoją pierwszą rolę. Następnym krokiem w karierze była mała rola w "Ostrym dyżurze", a później w pierwszym filmie fabularnym "Giganciki " jako Priscilla O'Shea. W następnych latach zagrała w trzech produkcjach fabularnych, "Twisterze" z Helen Hunt i Billem Paxtonem, "Duchy Mississippi" obok Aleca Baldwina, Virginii Madsen i Whoopi Goldberg, oraz "Nieuchwytnym" ze Stevenem Seagalem. Jej kolejnym filmem był "Dom dla mojej córki", w nim dostrzegł ją znany reżyser i producent Robert Rodriguez. Została zaproszona na casting do obrazu "Mali agenci" i niewiele brakowało
by w nim nie zagrała, gdyż w tym samym czasie występowała w sitcomie stacji CBS, "Zalotnik w akcji". Udało się jej wszystko pogodzić i mogła zagrać
w wyżej wymienionej produkcji, gdzie wcieliła się rolę córki pary agentów specjalnych, Carmen Cortez. Później zagrała w dwóch kolejnych częściach tego filmu, "Mali agenci 2: Wyspa marzeń" i "Mali Agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd". Kolejne lata to występ w komedii romantycznej dla nastolatków "Piżama party", dramatach "Szkolny terror", "Akt odwagi", "State's Evidence" i komedio-dramacie "Remember the Daze".

Alexa swoją urodę zawdzięcza połączeniu krwi kolumbijskiej i włoskiej.
Dzięki niej w wieku 15 lat zajęła 4 miejsce w plebiscycie The Hottest Female Teen Stars. Już od początków swej kariery Alexa była nominowana do nagród za swe role filmowe m.in do Young Artist Award. Zdobyła ją jednak dopiero w roku 2002 za film "Mali agenci 2: Wyspa marzeń".
W 2006 roku otrzymała również statuetkę Black Reel za rolę w "Akcie odwagi" za najlepszą rolę żeńską w filmie telewizyjnym. Znany jest również jej talent do śpiewania. Nagrała kilka piosenek na potrzeby soundtracku do serii "Małych agentów". Jej hobby to wędkowanie i gimnastyka. Płynnie mówi po hiszpańsku.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 27 sierpnia 1988

miejsce urodzenia: Miami, Floryda, USA

wzrost: 155 cm

nagrody: 1 nagroda

dwukrotnie zamężna: 1. Sean Covel (10.10.2010 - 24.12.2012, rozwód); 2. Carlos Pena (od 04.01.2014), 2 synów: Ocean King (ur. 07.12.2016), Kingston James (ur. 30.06.2019)
Wystąpiła w następujących teledyskach:
- 1996 r. - "Humans Being" - Van Halen;
- 2012 r. - "Legendary Child" - Aerosmith.
Ma pięcioro rodzeństwa: Krizie, Makenzie  i Greylin oraz przyrodnią siostrę Margaux, a także przyrodniego brata Jeta Jamesa.
W 2003 roku wzięła udział w kampanii społecznej "Got Milk?" propagującej picie mleka.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych