Andrzej Kowalewicz

6,9
198 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Andrzej Kowalewicz

Zagrał bardzo ciekawą rolę, jedyną rolę filmową w swoim życiu. "Stawiam na Tolka Banana", tylko tam mogliśmy go ujrzeć. Właściwie nie ma nigdzie informacji kiedy się urodził, gdzie, co stało się z nim po filmie, czy w ogóle żyje jeszcze (aktor grający tytułową rolę zmarł). Nic nie wiemy o jego ukończonych szkołach, o życiu dorosłym. Nic. Czarna dziura. Pozostały tylko w pamięci te OCZY. Smutne, ogromne oczy. I może na tym polega magia? :)

Sephiroth_Jokelainen

Chyba masz rację ...
Te smutne oczy.Magiczne.Cos w nich jest.
W sieci wygrzebalem to : http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/1119093
Kliknij ...

Sephiroth_Jokelainen

Masz rację! Coś było w tym człowieku (właściwie dziecku). Jego skromność, pokora sprawiały, że był moim ulubionym bohaterem w "Stawiam na Tolka Banana".
Podobno Andrzej Kowalewicz jest elektrykiem i mieszka w Warszawie.
Ostatnio można go było zobaczyć w programie "Tolek Banan i inni" gdzie udzielił krótkiego wywiadu (najkrótszego ze wszystkich. niestety o sobie nie powiedział nic. Szkoda,że zasilił swoim talentem kina polskiego.

aisha786

Pan Andrzej żyje i ma się dobrze. Wczoraj się z nim widziałem. Wciąż mieszka w Warszawie - jednak nie przypomina tego, którego widzicie na zdjęciach. No może poza oczami....

m4rk4ve

Tak,to spojrzenie było czarujące...

Sephiroth_Jokelainen

Tak bardzo fajnym chłopcem był :) jak i Gołębiewski i Łobodziński...

777temida

Pan Andrzej Kowalewicz nie zyje,...zginal w wypadku samochodowym 22 padziernika 2012 w Warszawie ,osierocil 4 letniego Jasia. Byl wspanialym czlowiekiem. Msza Pogrzebowa odbedzi sie 31 pazdziernika na ul Wolskiej 140

Patryk82_filmweb

Dopiero teraz się dowiedziała, przykro słyszeć...

Patryk82_filmweb

Straszne. Zwłaszcza, że wątek ten założyłem 6 lat temu. I co? I teraz dowiaduję się, że człowiek zginął. I to nie dawno.
To dla mnie bardzo przykra wiadomość, zważywszy na fakt, że po serialu Andrzej Kowalewicz zniknął, kompletna cisza.
Dopiero wiadomość o jego śmierci jest jakąś (najgorszą) wzmianką.

Sephiroth_Jokelainen

zawsze mozna zlozyc kwiaty lub zapalic znicz na jego grobie na Cmentarzu Wolskim,obok Cerkwi,byl wspanialym czlowiekiem, moim niezwyklym sasiadem...Wielka strata.

777temida

Warszawa - Cmentarz Prawosławny na Woli: sektor 75, rząd 8, grób 8.

muzygog

Pochowany jest razem ze słynnym niegdyś łódzkim muzykiem Danielem Łopatowskim (1909-1987), dyrygentem i aranżerem jazzowej orkiestry, z którą śpiewała Marta Mirska.
Przeszukałem internet ale nie znalazłem związku między Andrzejem Kowalewiczem (1957-2012) a Danielem Łopatowskim, a jakiś być musi.
W tym samym grobie spoczywa Teresa Kowalewicz (1929-2017) - być może mama Andrzeja (?)
Gdyby ktoś coś wiedział to proszę o informacje.

Na tym samym cmentarzu leży też Andrzej Butruk (1964-2011) sektor 31, rząd 4, grób 32 - przedwcześnie zmarły członek T-Raperów znad Wisły. Aktor występujący w KOC-u, zięć Andrzeja Zaorskiego.

Sephiroth_Jokelainen

https://youtu.be/hUwLLsP1pI8

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones