Anton Yelchin 

7,5
7 856 ocen gry aktorskiej
Anton Yelchin
Anton Yelchin urodził się w 1989 w Sankt Petersburgu, w ówczesnym ZSRR, rosyjski jest więc jego pierwszym językiem. Do USA przyjechał jako niemowlę wraz ze swymi rodzicami, którzy byli mistrzami w łyżwiarstwie figurowym. Ku rozczarowaniu rodziców, Anton nie wybrał kariery sportowej, lecz wykazał zainteresowanie aktorstwem. Gra od 9 roku życia. Zaczynał w reklamówkach McDonald's, Radi Shack i Citibank, potem gościnnie występował w show telewizyjnych. Jego pierwszą wielką filmową rolą było "Hearts in Atlantis" u boku Anthony Hopkinsa, który był pod wrażeniem Antona. Wkrótce pojawiły się kolejne filmwe role. Obecnie Anton występuje w filmie Davida Duchovny'ego "The house of D" obok Robina Williamsa. Anton pozostał normalnym chłopcem. Lubi Betalesów i grać w szachy. Zmarł w Los Angeles (Kalifornia, USA) w wyniku przygniecenia przez własny pojazd, staczający się po podjeździe.
Więcej

Dane personalne:

data urodzenia: 11 marca 1989

data śmierci: 19 czerwca 2016

miejsce urodzenia: Leningrad (obecnie Petersburg), ZSRR , (obecnie Rosja)

wzrost: 175 cm

Ukończył szkołę średnią w Sherman Oaks Center for Enriched Studies w Los Angeles (Kalifornia, USA).
Był brany pod uwagę do roli Petera Parkera w filmie "Niesamowity Spider-Man". Ostatecznie angaż otrzymał Andrew Garfield.
Miał zagrać w filmie "Bardzo grzeczne dziewczyny", jednak musiał zrezygnować ze względu na napięty grafik. Zastąpił go Boyd Holbrook.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych