Chris Pine I

Christopher Whitelaw Pine

7,7
26 713 ocen gry aktorskiej
Chris Pine I
Christopher Whitelaw Pine urodził się 26 sierpnia 1980 roku w Los Angeles jako syn dwojga aktorów, Roberta Pine i Gwynne Gilford. Ma starszą siostrę o imieniu Katherine.
Chris uczęszczał do Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley, gdzie szlifował swoje zdolności aktorskie, występując w spektaklach Williamstown Theater Festival oraz teatrach w Los Angeles.
Swoją pierwszą rolę filmową zagrał w jednym z odcinków serialu ,,Ostry dyżur" (1994), następnie pojawiły się małe role w serialach ,,Obrońca?, ?Kryminalne zagadki Miam", ,,Sześć stóp pod ziemią" czy ,,American Dreams".
Pine jest najbardziej znany z ról w komediach romantycznych, takich jak "Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny" (2004), gdzie zagrał u boku Anne Hathaway, i wlaśnie dzięki tej roli został zauważony, czy "Całe szczęście" (2006), gdzie zagrał razem z Lindsay Lohan.
Obecnie Chris jest uważany za jednego z najgorętszych młodych aktorów Hoolywood.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 26 sierpnia 1980

miejsce urodzenia: Los Angeles, Kalifornia, USA

wzrost: 185 cm

Odrzucił rolę w filmowej adaptacji "White Jazz".
Otrzymał stopień licencjata z języka angielskiego na University of California, (2002 r.), w międzyczasie studiował angielski na Uniwersytecie w Leeds (Anglia). Po ukończeniu uczył się na American Conservatory Theater w San Francisco.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych