Bohdan Poręba

Jerzy Bogusław Poręba

6,8
120 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Bohdan Poręba

grupie Kutza itd. Był i jet niepoprawny politycznie , może naiwny ....Ale nie wolno za to lamać człowiekowi kariery.

Sztorm68

Od kogo był lepszy jeśli można prosić o przykład:) Sam sobie złamał karierę swoimi chorymi poglądamii postępowaniem byc może spowodowane zwykłym naiwniactwem.

Kilinski

Jeżeli patriotyzm nazywasz chorymi poglądami to coś tu nie tak.A karierę oczywiście że mu złamali.,,Wielki brat" Michnik zrobił z niego faszystę.

maciekszwed

Jaki jest, wg Ciebie, jego najlepszy film? Jestem tym zainteresowany.

dyguslav

Moim zdaniem 1 to Polonia Restituta , 2) Droga na Zachód , 3) Hubal ,

maciekszwed

Sam z siebie zrobił faszystę działając w GRUNWALDZIE

miko_klimkiew

Grunwald nie był organizacją faszystowską, ludzie którzy w niej byli w większości walczyli w II wojnie światowej.Była to raczej organizacja przeciwna wpływom trokckistowskim w polityce lat 80 tych.Faszystów to z nich zrobiono,proponuję przestać czytać GW.
Pozdrawiam

maciekszwed

To jest nie pojęte jak można gloryfikować organizacje i ludzi którzy do jednego worka wrzuci komunizm ,faszyzm,antysemityzm,nacjonalizm i nazwali to Grunwaldem. Tylko absolutny ignorant może doszukiwać się w tym patriotyzmu.

kefir71

Panie Kefir,proszę czytać ze zrozumieniem i sięgnąć do historii.Po Pana wypowiedzi widać że na merytoryczną dyskusję nie ma co liczyć.A poza tym, Poręba jest żyjącym człowiekiem i nikt go na razie nie gloryfikuje,można mówić o jego działalności politycznej która nigdy nie była ani faszystowska ani komunistyczna.

kefir71

Grunwald był jedną z pierwszych inicjatyw polonizacji życia w Polsce. Był jedną z pierwszy prób zaangażowania ludzi zwalczanych w okresie stalinowskim w działalność społeczną (Skalski, Janke, Bednarczyk, Wójcik) i polityczną. Grunwald wzioł na siebie ciężar ujawniania zbrodni stalinowskich (i późniejszej działalności sekty stalinowskiej już w nowym wcieleniu trockistowsko-rewizjonistycznym) Róże systemy polityczne.

Sztorm68

Nikt mnie nie przekona że faszyzująca organizacja która powstała w rocznicę wydarzeń 1968 ma coś wspólnego w polonizacją. Ja rozumiem intencje broniących Grunwaldu . Ich stosunek do żydów oraz fakt że wielu członków to tzw. marcowi docenci i wszyscy ci którzy robili kariery na swoim antysemityzmie . Ponieważ znajdujemy się na stronie tyczącej się kina ,warto pamiętać że mistrz Bareja wyśmiewał Grunwald ,docentów i Porębę w Misiu ,Zmienikach i Alternatywach 4. Warto na koniec stwierdzić że kto próbuje usprawiedliwiać takie organizacje w pewnym sensie gloryfikuje cały chory system komunistyczny do 1989.

kefir71

Nie przekonuje Pana że Grunwald faszyzował bądź nie (chociaż fakt że nie miał wiele wspólnego z faszyzmem - totalitano-korporacyjnym systemem poltycznym we Włoszech) Organizacja powstała jako odpowiedź na powrót ludzi skompromitowanych udziałem w staliniźmie (Bauman, Szechter, Brus itd) tym razem jako opozycja. Jak pisałem wśród zalożycieli i ideologów Grunwaldu było wielu zasłużonych Polaków

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones