Brooke Adams I

Brooke Adams

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktorka"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/actors/female"},"rating":{"count":537,"rate":6.884543761638733,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"#unkown-link--personRolesAjax--","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":22,"rate":7.181818181818182,"desc":"oceny","profession":"gry aktorskiej"}}]
6,9
537 ocen gry aktorskiej
Brooke Adams I
Urodzona 8 lutego 1949 roku w Nowym Jorku amerykańska aktorka Brooke Adams jest absolwentką nowojorskiej Wyższej Szkoły Artystycznej oraz Amerykańskiej Szkoły Baletowej w Nowym Jorku. Ma siostrę Lynne Adams, która z zawodu jest też aktorką. Po gościnnym występie w serialu "East Side/West Side" zadomowiła się na dłużej w komediowej serii telewizyjnej "O.K. Crackerby!". W 1974 roku debiutowała u boku Perry'ego Kinga i Sylvestra Stallone w komediodramacie "Książeta z Flatbush". Rola w horrorze Philipa Kaufmana "Inwazja łowców ciał" przyniosła jej uznanie wśród krytyków i nominację do nagrody Saturna. Była partnerką filmową Richarda Gere'a w dramacie Terrence'a Malicka "Niebiańskie dni", a krytycy pisali o niej, że jest obiecującą i zdolną aktorką kinową. Zabłysnęła w roli głównej jako Lisa w komedii "Klucz do szczęścia" Barneta Kellmana. Zagrała też jedną z tytułowych bohaterek, Pat, telewizyjnego filmu "Druhny".

W 1989 podjęła się adopcji córki Josie. Od 1992 roku jej mężem został popularny aktor Tony Shalhoub, którego poznała w 1988 roku na Broadwayu podczas realizacji spektaklu "The Heidi Chronicles". W 1993 roku przyszła na świat ich córka Sophie.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 8 lutego 1949

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 165 cm

mąż Tony Shalhoub (od 1992)
Jest siostrą aktorki Lynne Adams.
Była brana pod uwagę do roli Joanny Eberhart w filmie "Żony ze Stepford", którą ostatecznie zagrała Katharine Ross.
Odrzuciła propozycję zagrania jednego z Aniołków podczas kręcenia oryginalnego serialu "Aniołki Charliego".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych