film

Hemingway i Gellhorn

Hemingway & Gellhorn
2012
2 godz. 34 min.
6,2 5 626
ocen
6,2 10 1 5626
5 471
chce zobaczyć
Historia burzliwego związku wybitnego pisarza i utalentowanej reporterki. Więcej Mniej
Hemingway i Gellhorn zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Emmy
Film zdobył 2 nagrody Emmy, 2 inne nagrody i 27 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
Hemingway i Gellhorn
Teaser nr 1 0:57
Film opowie historię burzliwego związku wybitnego amerykańskiego pisarza [person=81984]Ernesta Hemingwaya[/person] z wojenną korespondentką Marthą Gellhorn. Para spotkała się po raz pierwszy z 1936 roku w barze w Key West. Już jako małżeństwo wybrali się do Hiszpanii, aby relacjonować tamtejszą wojnę domową. To Gellhorn zainspirowała Hemingwaya do napisania klasycznej powieści "Komu bije dzwon". 2012-03-15T09:53 https://fwcdn.pl/webv/77/41/27741/clipboard01.27741.4.jpg

Wydarzenie produkcji HBO. Opowieść o jednym z najgłośniejszych romansów ostatniego stulecia - historia pełnej pasji miłości i burzliwego małżeństwa literackiego geniusza Ernesta Hemingwaya (Owen) i pięknej korespondentki wojennej Marthy Gellhorn (Kidman), która przedstawia ich losy podczas hiszpańskiej wojny domowej i późniejszychWydarzenie produkcji HBO. Opowieść o jednym z najgłośniejszych romansów ostatniego stulecia - historia pełnej pasji miłości i burzliwego małżeństwa literackiego geniusza Ernesta Hemingwaya (Owen) i pięknej korespondentki wojennej Marthy Gellhorn (Kidman), która przedstawia ich losy podczas hiszpańskiej wojny domowej i późniejszych wydarzeń. Będąc świadkami historii relacjonowali światu największe konflikty swoich czasów, ale najgorsza wojna, której nie dali rady przetrwać, toczyła się między nimi.

studio
Attaboy Films / For Whom Productions / Home Box Office (HBO)
tytuł oryg.
Hemingway & Gellhorn
inne tytuły
James Gandolfini był brany pod uwagę do roli Hemingwaya, lecz ostatecznie został producentem wykonawczym, a rolę otrzymał Clive Owen.
W scenie w klubie nocnym z 1930 roku tancerki występują w bikini. Jednakże bikini zostało stworzone dopiero w 1946 roku.
Film kręcono w San Francisco, San Rafael, Livermore, Oakland (Kalifornia, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych