Odtwórz Zwiastun nr 2 2:30
Film

Dark Places

2015 1 godz. 54 min.
6,3 14 241
ocen
6,3 10 14241
8 909
chce zobaczyć
{"rate":4.5,"count":2}
{"id":"692191","linkUrl":"/film/Mroczny+zak%C4%85tek-2015-692191","alt":"Mroczny zakątek","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/21/91/692191/7711014.2.jpg"}
Kobieta, której w dzieciństwie zamordowano rodzinę, powraca do wydarzeń z przeszłości za sprawą tajemniczego stowarzyszenia zajmującego się rozwiązywaniem zbrodni. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Mroczny zakątek
Mroczny zakątek (2015) Zwiastun nr 2 2:30
Mroczny zakątek
Mroczny zakątek (2015) Zwiastun nr 1 (francuski) 2:07
Mroczny zakątek
Mroczny zakątek (2015) Fragment Klub 3:18
Mroczny zakątek | Oficjalny zwiastun / trailer nr 2 | 2015 | Film Libby Day miała zaledwie siedem lat, gdy zamordowano jej matkę i dwie starsze siostry. Na podstawie zeznań dziewczynki sąd skazał na dożywocie jej piętnastoletniego brata Bena. Po dwudziestu pięciu latach do Libby zgłaszają się członkowie stowarzyszenia zajmującego się wyjaśnianiem tajemniczych zabójstw. Ich zdaniem Ben jest niewinny, zaś prawdziwego zbrodniarza nigdy nie złapano. Libby będzie musiała wrócić do wydarzeń z przeszłości i stawić czoła koszmarnym wspomnieniom, które odcisnęły piętno na całym jej życiu.

Libby Day miała zaledwie siedem lat, gdy zamordowano jej matkę i dwie starsze siostry. Na podstawie zeznań dziewczynki sąd skazał na dożywocie jej piętnastoletniego brata Bena. Po dwudziestu pięciu latach do Libby zgłaszają się członkowie stowarzyszenia zajmującego się wyjaśnianiem tajemniczych zabójstw. Ich zdaniem Ben jest niewinny, zaśLibby Day miała zaledwie siedem lat, gdy zamordowano jej matkę i dwie starsze siostry. Na podstawie zeznań dziewczynki sąd skazał na dożywocie jej piętnastoletniego brata Bena. Po dwudziestu pięciu latach do Libby zgłaszają się członkowie stowarzyszenia zajmującego się wyjaśnianiem tajemniczych zabójstw. Ich zdaniem Ben jest niewinny, zaś prawdziwego zbrodniarza nigdy nie złapano. Libby będzie musiała wrócić do wydarzeń z przeszłości i stawić czoła koszmarnym wspomnieniom, które odcisnęły piętno na całym jej życiu.

na podstawie
Gillian Flynn "Mroczny zakątek" (powieść)
studio
Cuatro Plus Films / Daryl Prince Productions / Denver and Delilah Productions / Więcej...
data produkcji
2015
tytuł oryg.
Dark Places
inne tytuły
Mroczny zakątek (tytuł video) Polska
Les lieux sombres Kanada
Więcej...
Pierwotnie w roli Libby Day obsadzona została Amy Adams, jednak kiedy projekt otrzymał zgodę na rozpoczęcie produkcji, aktorka była zajęta. Ostatecznie została zastąpiona przez Charlize Theron.
Początkowo Krissi Cates miała zagrać Christina Hendricks, a postać Patty Day - Samantha Morton, która jednak tuż przed rozpoczęciem zdjęć zrezygnowała z udziału w filmie. Wtedy rolę Patty przejęła Hendricks, a Krissi zagrała Drea de Matteo.
Akcja filmu rozgrywa się w 1985 roku, jednak pod koniec filmu, na ścianie w pokoju Bena, widzimy koszulkę z logiem zespołu Megadeth w kolorze niebiesko-szaro-srebrnym, które pojawiło się dopiero na ich piątym albumie "Countdown to Extinction" w 1992 roku.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Niesamowita Charlize

  Jaberwoocky1

  O rety ----- ta kobieta jest dla mnie tym kimś ----- kim jest Mona Lisa dla Leonardo da Vinci . Najbardziej seksowna , zmysłowa , elegancka , uwodzicielska i cudowna istota --jaką widziałem w całym swoim życiu ( oczywiście poza moją żoną :-) . Kiedyś powiedziałem mojej żonie , że jedyną kobietą z ... więcej

 • Dziękuję wszystkim czytelnikom

  baltazariusz

  za niezbędną mi informację, że książka była lepsza od filmu. Dobrze, że w ogóle nie czytam książek, bo pewnie też bym pisał pod każdym filmem opartym na książce, że książka była lepsza.

 • Średni z zadatkami na niezły 5/10

  slobi ocenił(a) film na 5

  Niby wszystko na końcu składa się w jedną całość ale jakoś nie do końca film przypadł mi do gustu jak dla mnie czegoś jednak zabrakło ogólnie film może nie jest taki najgorszy ale niestety nie wywołał we mnie jakichś głębszych emocji i niczym nie spowodował że będę go długo pamiętał...

 • Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

 • Libby z książki miała 147 cm, wielki biust i rude włosy

  gromadzka_k ocenił(a) film na 8

  ciekawa jestem filmu