Daniel Dae Kim 

Daniel Dae Hyun Kim

7,1
6 339 ocen gry aktorskiej
Daniel Dae Kim
Daniel Dae Kim urodził się 4 sierpnia 1968 w Pusan w Korei Południowej. Amerykański aktor pochodzenia koreańskiego, ma żonę i dwójkę dzieci. Zdobył stopień naukowy w dziedzinie Theatre & Political Science w Haverford College/Bryn Mawr College. Uczęszczał do do Freedom High School, szkoły średniej w niedalekim jego rodzinnej miejscowości miasteczku Bethlehem. Ukończył aktorstwo na nowojorskim uniwersytecie.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 4 sierpnia 1968

miejsce urodzenia: Pusan, Korea Południowa

wzrost: 175 cm

Aktor
Zdobył Aktor, 2 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Mia Haeyoung Rhee (od 12.06.1993), 2 synów: Zander (ur. 1996) i Jackson
Ukończył studia licencjackie w zakresie teatru i nauk politycznych w Bryn Mawr College w Bryn Mawr (Pensylwania, USA), a następnie magisterskie studia aktorskie na Uniwersytecie Nowojorskim w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
25 października 2007 roku, został aresztowany w Honolulu (Hawaje, USA) za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu. Decyzją sądu musiał zapłacić 500$ grzywny i 212$ kosztów postępowania, utracił prawo jazdy na okres do sześciu miesięcy, został także skierowny na przymusowe leczenie odwykowe i musiał odpracować 72 godziny społecznie.
Wystąpił w następujących reklamach:
- 2017 r. - fundacja "Joyful Heart Foundation" wraz z Andre Braugherem, Andrew Rannellsem i Anthonym Edwardsem; organizacja wspierająca ofiary przemytu ludzi "Ho'ola Na Pua" wraz z Alex O'Loughlin i Chi McBride.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

z Zagubionych, tak jak zresztą pozostali aktorzy z tego serialu.

Jakie jest jego powiązanie z aktorką, która gra Sun w "Zagubionych", bo zauważyłam, że mają te same nazwisko?

Daniel Dae Kim zagrał w czarodziejkach w odcinku, który był emitowany na polsacie 20 października w sobotę:) Oglądałam ten odcinek i skądś go kojarzyłam... Teraz już wiem że z Lost ;p Pozdrawiam

Pamiętacie jak on wyglądał w pierwszym sezonie...dosyć krótkie włosy miał no włąśnie a w drugim to już "gęstwine" że tak powiem...nie wiem jak wy ale w ciągu 40 dni mi włosy rosną około 1 cm. nie to żebym się czepiał"lost jest gupie bo koreańczyk dogania długością włosów swoją żone" ale po prostu ostatnio też...

Ale wystarczało jedno jego 'wspomnienie' w Loście, to, co uratował tego biznesmena (lejąc mu mordę), by mnie przekonać, że to jednak porządny gościu... ale że dziwny, to też fakt :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones