Daniel Day-Lewis

Daniel Michael Blake Day-Lewis

8,9
28 767 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Daniel Day-Lewis

Ci, którzy porównują go do Pacino czy Nicholsona nie mają racji. Tym wielkim aktorom przytrafiało się wiele wpadek i udział w słabych filmach. Nawet oni nie uratują słabego scenariusza i kiepsko rozpisanych ról. Wszystko zależy od fabuły, napisania dobrej charakterystyki postaci. Day levis i reszta wszystko zagrają jak trzeba i nie można mówić, że jeden jest lepszy od drugiego, bo nie jest. Spójrzcie na de Niro, który od jakiegoś czasu nie zagrał w żadnym wybitnym filmie, tylko stroi miny w podrzędnych produkcjach. Każdy aktor stroi miny i ma swój styl, czasami nie do zniesienia. Day levis był genialny w trzech filmach: Moja lewa stopa, W imię ojca i Aż poleje się krew, a z tych trzech filmów niezapomniane są te dwa ostatnie. To fenomenalny aktor, oglądasz go i zapominasz, czy to film czy realny świat. Ten aktor nie rozdwaja się na jakieś liche filmy dla forsy, a staranne dobieranie ról to chyba zaleta, a nie wada. Trafiają mu się jednak wpadki, jak Nine czy Czarownice z Salem ale to normalne. Jest po prostu świetny i kilka jego ról jest ponadczasowych.

Carlito71

Czyli podsumowując wpadki przy doborze ról zdarzają się nawet jemu? Chociaż co do czarownic z salem się nie zgadzam, nine było tak koszmarne, ze starczy za dwa :)

kfleszer

Czego ci brakowało w Nine? Nawet jak ktoś nie lubi musicali, to jednak trzeba docenić zarówno kwestię techniczną filmu, świetne aktorstwo jak i ciekawie rozpisaną postać głównego bohatera. Rozumiem, że komuś się może nie spodobać, ale żeby stwierdzić, że było aż tak koszmarne?

abc2343

Przez wzgląd na Day-Lewisa dałem filmowi "aż" 3. Nie powiedziałbym że aktorstwo było takie świetne, dużo znanych twarzy, fakt, ale panie, które w większości najlepsze lata mają już za sobą, pełniły rolę dekoracji bardziej niż aktorek. Nie nic mam przeciwko musicalom, ale ten był wyjątkowo głupi, jakoś nie mogłem łyknąć historii w nim przedstawionej, co scena to większe zażenowanie u mnie. Oczywiście nie uważam że jeśli komuś ten film się podobał to jest kretynem, nie zna się na filmach itp, kwestia gustu może. Dla mnie jednak był koszmarny "aż tak" :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones