Daniel Day-Lewis

Daniel Michael Blake Day-Lewis

8,9
28 767 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Daniel Day-Lewis
Savio_Dan

To nie jest oskarowa rola. Ale że zagrał prezydenta -legendę w kraju jadącym na mega nacjonaliźmie i egocentyzmie ( choć paradoksalnie to brzmi kontekście USA) to wygra z dużym prawdopodobieństwem.

Shalimar00

No Amerykanie lubią tego typu patetyczną papke.Czy złoty glob zasłużony tego nie wiem i niedane mi to oceniać bo nie przyznaje tych nagród.Moim zdaniem byli lepsi.

kondi143

Lincolna nie widziałem ale role day lewisa w Mojej Lewej stopie i Aż poleje się krew uchodzą za najbardziej zasłużenie nagrodzenie w całej historii kina i za ścisłą czołówkę obok występów De Niro we Wściekłym byku ,Brando w Na nabrzeżach ,Nicholsona w Locie czy Hoffmana w Nocnym kowboju ...
Może w tym roku Phoenix zasługiwał . Nie wiem nie widziałem Mistrza ale niebawem zobaczę

PanLeszek_2

No i oczywiście wielki Spielberg, więc Lewis dostanie 242412 Oscara.

Binula

Od kiedy to Spielberg wpływa na decyzje akademii i gra za day-lewisa?

Sebu_BGZ

dołączam się do pytania .Day Lewis zagrał u Spielberga pierwszy raz wcześniej podobno Steven błagał go by wystąpił w parku Jurajskim oraz Liście Schindlera a ten odmówił . Odrzucał role za otrzymanie których inni by zabili.

Shalimar00

Niezły dowcip.

Sebu_BGZ

widziałeś Mistrza ?
Ja Lincolna zobacze dopiero po polskiej premierze w kinie a Mistrza w tym tygodniu .Zastanawiam się czy Day Lewis faktycznie był lepszy niż Phoenix.

PanLeszek_2

No właśnie nie widziałem Mistrza, bo nie mam gdzie go obejrzeć. Nie było u mnie w kinie, nie ma w okolicy, a w necie do teraz nie ma kompletnie NIC.

Sebu_BGZ

A więc nie widziałeś " Mistrza " a insynuujesz że rola Phoenixa jest gorsza niż DDL.
TO jest niezły dowcip..

Shalimar00

EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE, gdzie tak napisałem?

Sebu_BGZ

odp. " niezły żart" na mój post

Shalimar00

edit : " niezły dowcip"

Shalimar00

No i? Nie zgadzam się z tym, że to nie jest Oscarowa rola. Ale co to ma wspólnego z Phoenixem? Czy ja gdzieś napisałem, że nie zagrał lepiej? Opieram się na tym co widziałem - a widziałem ok. 70 filmów w tym roku. I tak, rola Day-Lewisa podobała mi się najbardziej :)

Sebu_BGZ

No to super, ze AŻ 70 filmów widziałeś w tym roku ( niezły wynik, naprawde, zważywszy na to , ze to zaledwie 14 dzień stycznia ::P), ale co to ma do rzeczy, nie o tym jest wątek.
A z Phoenixem ma tyle wspólnego ,ze nie wysłałam drugiej części wypowiedzi do pierwszego postu , hahaha. Więc generalnie mea culpa, nie czuj się zaatakowany ani urażony. Co nie zmienia faktu, ze wg mnie P. zagrał lepiej niż DDL:):)
pozdr

Shalimar00

Kur.. widziałęm 70 filmów z ubiegłego roku. :)

Sebu_BGZ

Czasem sam nie wiem co pisze.

Sebu_BGZ

No to tak jak ja, jak widzisz :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones