Daniel Olbrychski

Daniel Marcel Olbrychski

[{"id":6,"name":"actors","above5p":true,"career":{"name":"aktor"},"ranking":{"name":"Ról aktorskich","link":"/person/ajax/roles/270/6","url":"/ranking/person/actors/male"},"rating":{"count":26690,"rate":7.634394904458599,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":20,"name":"voices","above5p":false,"career":{"name":"aktor dubbingowy"},"ranking":{"name":"Ról głosowych","link":"/person/ajax/roles/270/20","url":"/ranking/person/voices"},"rating":{"count":1028,"rate":7.967898832684825,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":22,"name":"guest","above5p":false,"career":{"name":"gościnnie"},"ranking":{"name":"Występów gościnnych","link":"/person/ajax/roles/270/22","url":"/ranking/person/guest"},"rating":{"count":500,"rate":6.06,"desc":"ocen","profession":"gry aktorskiej"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/270/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":62,"rate":5.258064516129032,"desc":"oceny","profession":"występów osoby"}}]
7,6
26 690 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Daniel Olbrychski
 • W Niedzielę Wielkanocną gościem TVP było małżeństwo Olbrychskich. Aktor i jego żona wykorzystali świąteczny nastrój, by w swoim stylu obrazić polityków i zwolenników opozycji. – Uważamy ich za kretynów-mówili- Polska ma się świetnie i jesteśmy bardzo dumni z Donalda Tuska – powiedziała Krystyna Demska-Olbrychska. Jej małżonek dodał, że Polska rządzona przez koalicję PO-PSL przeżywa okres na miarę rządów Kazimierza Wielkiego. Musiałem faktycznie wyglądać jak kretyn, gdy zdębiały oglądałem ten wywiad.Pan Daniel Olbrychski swojego czasu, kiedy wpadł na wystawę fotograficzna i za pomocą szabli ciął bezlitośnie po eksponatach ogłaszając przy okazji, że szablą Kmicica tego dokonuje, uświadomił mi pewną myśl.
  Otóż człowiek ten mentalnie (a może nie tylko mentalnie) utożsamił się z rolą swojego życia w sposób graniczący z obłędem. Teraz konsekwentnie to realizuje i analizując jego wypowiedzi, obecnie jest na etapie Kmicica służącego księciu Radziwiłłowi. To rodzi moją nadzieje, iż za pewien czas dokona konwersji na Babinicza i wybierze sobie jakieś wrogie kolubryny aby je wysadzić w powietrze. Istnieje tylko niebezpieczeństwo, że wcześniej jako człowiek myślący ze jest kimś innym, może skończyć w miejscu, gdzie przebywają ludzie uważający się np za Napoleona Bonapartego.

 • thanau Brzmisz jak bezrobotny przegraniec, który nie daje sobie rady w życiu.Nie zwalaj swojego życiowego nieudacznictwa na innych.

 • llama777 a Pani Ilama znowu zabawna ja Ferdek Kiepski.
  pozdrawiam serdecznie po katolicku.


 • llama777 Wiem, że komentarz był sporo czasu temu pisany,ale ty z kolei brzmisz jak mało inteligentna wyborczyni peło...

 • 666green666 "mało inteligentna wyborczyni peło..."
  Jestem facetem .Nie lubię PO i nigdy na nich nie głosowałem.Lepiej na pewno ci idzie wyciąganie drobnych z portfela mamy,niż wyciąganie wniosków z cudzych wypowiedzi.

 • llama777 Jest Pan natomiast sodomitą intelektualnym. Pozdrawiam serdecznie.

 • użytkownik usunięty

  666green666 Czyli wyszło Szydło z worka. Mało inteligentny wyborca pisu ...

 • użytkownik usunięty

  llama777 nie ćpaj już palicotowcu kodowcu

 • użytkownik usunięty

  nie ćpaj ...

 • llama777 Miał prawo być bezrobotny w PO-wskiej Polsce. Jak też byłem. Teraz za PIS-u jest mi lepiej. Precz z Olbrychskim Stuhrem i podobnymi. Polska PO-0wska to było Polska chamska i arogancka dla Polaków.

 • llama777 Bardzo dobrze napisała. Olbrychski bronił i broni niemieckich agentów, zdrajców i anty-polaków, którzy upodlili naród Polski a bycie bezrobotnym jak piszesz to nie była nic nadzwyczajnego za rządów Tuska czy Kopacz. 21 podwyżek podatków. likwidacja stoczni. Toż za PO wyjechało 2 miliny Polaków na obczyznę. Trzeba potępiać Olbrychskiego czy Jandę bo na to zasługują zdrajcy antyPolacy i świnie. Nie ma dla nich litości wśród normalnych Polaków. Ty o bezrobociu piszesz?? A co mieli ludzie robić za czasów PO. Dobrze, że w 2015 roku osunęliśmy świnie od koryta bo teraz Polska gospodarka rozwija się najszybciej w Europie i bezrobocie wedle Eurostatu mamy na poziomie 3,4%. Ja mam pracę ona ma pracę i milion Ukraińców w Polsce ma pracę. Da się? Da się, Wszystko się da jak zdrajcy nie rządzą.

 • Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

 • aaron_apfelbaum Czekamy teraz na piękne zaoranie opozycji:))

 • thanau To aktor. Nigdy nie miał kontaktu z rzeczywistością.

 • thanau Nie zapominaj że Aktor ma specjalną rolę w społeczeństwie - jest zarówno Natchnieniem milionów, ostatecznym Autorytetem i Mesjaszem maluczkich. Możemy obejść się bez przedsiębiorców, rzemieślników i naukowców, ale Aktor jest podtrzymującym nieboskłon Atlasem. A tak na poważnie to Daniel Olbrychski i Jan Nowicki to świetne przykłady ludzi, których powinno oglądać się wyłącznie na wielkim ekranie. Czasem dla poprawy humoru czytam i oglądam sobie wywiady z obydwoma panami, gorąco polecam. A jedyne co Olbrychski ma wspólnego z Kazimierzem Wielkim to piosenka Kazika, wiadomo jaka.

 • użytkownik usunięty

  thanau Kolejny...
  Nauczycie się wreszcie, że forum na FW nie jest miejscem do wylewania swoich politycznych żalów?

 • Pełna zgoda. Niektórym forum FW pomyliło się z polityką, proponuję zmienić forum i dyskutować o filmach i ich twórcach . nie o polityce.

 • Jestem za ,bo się robi trzoda.

 • thanau 'Jestem rusofilem, ale i putinofobem… [...] Putin doskonale wie, że nie przekona społeczeństwa reformami, bo nie umie ich przeprowadzić. Nie ma pomysłu na kierowanie krajem, nawet takiego, jaki mieli Gorbaczow i Jelcyn. Ale że zintegruje społeczeństwo przez agresywną politykę, to już się nie spodziewałem. I najbardziej w tym wszystkim smutne jest nie to, że posłał wojska na Krym i zagraża Europie – najbardziej mnie przeraza, że ma takie społeczne poparcie. [...] niechby i pięćset na tysiąc osób w Teatrze Majakowskiego było za Putinem, to nie mam zamiaru dla nich grać.[....] [wywiad Paweł Piotrowicz]

 • TangoAndWaltz http://www.se.pl/wiadomosci/polska/daniel-olbrychski-bojkotu...

 • użytkownik usunięty

  thanau świetnie napisane

 • użytkownik usunięty

  thanau A ty jesteś mentalnie dwulatkiem obrażającym tych którzy mają inne zdanie niż ty. Więc jak ty możesz ...
  kretyn ...

 • thanau Każdy obywatel naszego kraju, ma prawo mieć swoje poglądy. Aktorzy również. Szanując i podziwiając Donalda Tuska, kogo Daniel Olbrychski zdradzał? To, że Thanau jest prawicowcem, nikogo nie interesuje, a zwłaszcza tu, gdzie dyskutuje się na temat filmów a nie polityki. Daniel Olbrychski jest wybitnym, znakomitym aktorem. Obejrzałam, przed chwilą Brzezinę: jest po prostu WIELKI!

 • joannakruk_2 Ewa Ziętek opowiadała, że zdawała akurat do szkoły teatralnej (studia w PWST w Warszawie ukończyła w 1975 r.). "Pamiętam, że pomyślałam, jak niezwykłe jest życie. Pół roku wcześniej kochałam się w Danielu Olbrychskim. I nagle, po pół roku, leżałam z nim w łóżku. Co prawda w łóżku filmowym, ale zawsze" - żartowała pamiętna Panna Młoda. "Marzyłam, by być aktorką, ale mówili mi, że nie wyglądam, jak aktorka. Jednak była we mnie ogromna determinacja" - dodała Ziętek. A pan Daniel to wspaniały aktor zachwycił mnie też w Pannach z Wilka, Ziemi obiecanej, Potopie itd. Pozdrawiam!