Daniel Wu II

Yin-Cho Wu

7,1
4 473 oceny gry aktorskiej
Daniel Wu II
Daniel Wu to amerykański aktor, reżyser i producent chińskiego pochodzenia, który urodził się 30 września 1974 roku. Od czasu swojego debiutu filmowego w 1998 roku zagrał w w wielu filmach.
Daniel zaczął interesować się sztukami walki w wieku 6 lat, kiedy zobaczył Jeta Li w filmie "The Shaolin Temple". W wieku 11 lat zaczął szkolić się w wushu. Wu uczęszczał do Head-Royce School w Kalifornii, a później studiował architekturę na University of Oregon, gdzie założył w 1994 roku klub Wushu i pracował jako trener tego klubu. Po ukończeniu studiów, Daniel przeniósł się do Hongkongu i zaczął pracę jako model. Cztery miesiące później reżyser Yonfan zaproponował mu rolę w filmie. Dzień po ukończeniu jego pierwszego filmu "Yonfan's Bishōnen", zaproponowano mu główną rolę w kolejnym filmie. Następnie występował w wielu filmach gangsterskich. Zagrał także u boku swojego idola - Jackie'go Chana. Wraz z swoimi przyjaciółmi (Andrew Lin, Terence Yin i Conroy Chan Chi-Chung) założył w Hong Kongu boy band Alive.
Daniel nadal systematycznie trenuje wushu, tak jak i inne sztuki walk. Ludzie bardzo go szanują i nadali mu miano kolejnego Andy Lau, który jest bardzo znanym aktorem w Chinach.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 30 września 1974

miejsce urodzenia: Berkeley, Kalifornia, USA

wzrost: 183 cm

żona Lisa Selesner (od 06.04.2010), córka Raven (ur. 02.06.2013)
Ma dwie starsze siostry.
Studiował na Uniwersytecie Oregońskim (specjalizacja-architektura).
Jest członkiem zespołu Alive
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych