Daniel Wu II

Yin-Cho Wu

7,1
4 643 oceny gry aktorskiej
Daniel Wu II
Daniel Wu to amerykański aktor, reżyser i producent chińskiego pochodzenia, który urodził się 30 września 1974 roku. Od czasu swojego debiutu filmowego w 1998 roku zagrał w w wielu filmach.
Daniel zaczął interesować się sztukami walki w wieku 6 lat, kiedy zobaczył Jeta Li w filmie "The Shaolin Temple". W wieku 11 lat zaczął szkolić się w wushu. Wu uczęszczał do Head-Royce School w Kalifornii, a później studiował architekturę na University of Oregon, gdzie założył w 1994 roku klub Wushu i pracował jako trener tego klubu. Po ukończeniu studiów, Daniel przeniósł się do Hongkongu i zaczął pracę jako model. Cztery miesiące później reżyser Yonfan zaproponował mu rolę w filmie. Dzień po ukończeniu jego pierwszego filmu "Yonfan's Bishōnen", zaproponowano mu główną rolę w kolejnym filmie. Następnie występował w wielu filmach gangsterskich. Zagrał także u boku swojego idola - Jackie'go Chana. Wraz z swoimi przyjaciółmi (Andrew Lin, Terence Yin i Conroy Chan Chi-Chung) założył w Hong Kongu boy band Alive.
Daniel nadal systematycznie trenuje wushu, tak jak i inne sztuki walk. Ludzie bardzo go szanują i nadali mu miano kolejnego Andy Lau, który jest bardzo znanym aktorem w Chinach.
zobacz pełny życiorys

dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 30 września 1974

miejsce urodzenia: Berkeley, Kalifornia, USA

wzrost: 183 cm

żona Lisa Selesner (od 06.04.2010), córka Raven (ur. 02.06.2013)
Ma dwie starsze siostry.
Studiował na Uniwersytecie Oregońskim (specjalizacja-architektura).
Jest członkiem zespołu Alive
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jak obejrzałam dwa lata temu "Nową policyjną opowieść" zakochałam się w Joe, a raczej odtwórcy jego roli, czyli Danielu. Rewelacyjnie zagrał, widać było po nim emocje, nie mogę tutaj dodać nic innego jak RE-WE-LA-CJA!!! Rewelacyjnie zagrał. Do dziś dnia "Nowa Policyjna opowieść" jest moim ulubionym filmem. Nie nudzi mi...

więcej

Normalnie azjatycki Brad pitt jak dla mnie XD
Nie no w Incydencie w Shinjuku zagrał rewelacyjnie jak dla mnie;P

Przystojniak z niego ;3 Był świetny w "Ostrze róży " <3 Mrau ;3

Błągam, niech ktoś zmieni to zdjęcie! On ma tyle fajnych fotek a tu taka kicha... To zdjęcie jest okropne

Daniel z całą pewnością ma talent, uwielbiam go w rolach "czarnych charakterów"! Bardzo chciałabym obejrzeć wszystkie jego filmy!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones