Danielle Darrieux 

Danielle Yvonne Marie Antoinette Darrieux

7,8
491 ocen gry aktorskiej
Danielle Darrieux
Ta francuska aktorka jako dziecko miała zostać wiolonczelistką. Jednak jej plany życiowe uległy zmianie, gdy mając 13 lat zagrała w filmie "Bal". Sukces, jaki odniosła, pociągnął za sobą następne propozycje. Po rolach w "Kocham wszystkie kobiety" (gdzie pojawiła się u boku Jana Kiepury), "Kryzys skończony", "Mademoiselle Mozart" i "Mayerling" stała się wzorem do naśladowania dla przedwojennych nastolatek. W latach 50. zaczęła błyszczeć w poważniejszym repertuarze. Stworzyła szereg wybitnych kreacji pod kierunkiem takich mistrzów kina jak: Max Ophüls ("Rondo", "Dom pani Tellier", "Madame de..."), Christian-Jaque ("Czarujące istoty"), Claude Autant-Lara ("Czerwone i czarne"), Marc Allegret ("Kochanek lady Chatterley") czy Julien Duvivier ("Wszystko dla pań", "Nieznany zdrajca"). W tym czasie została uznana za kwintesencję paryskiego szyku. Pod koniec życia nadal była czynna zawodowo - zagrała m.in. w obrazie "8 kobiet" czy "Godzina zero" - ciesząc się zasłużoną opinią wielkiej damy kina francuskiego. W wolnych chwilach lubiła czytać i słuchać poważnej muzyki. Jej ulubionym kompozytorem był Beethoven. Aktorka zmarła 17 października 2017 roku w wieku 100 lat.
więcej

dane personalne:

data urodzenia: 1 maja 1917

data śmierci: 17 października 2017

miejsce urodzenia: Bordeaux, Francja

wzrost: 164 cm

Srebrny Niedźwiedź
Zdobyła Srebrny Niedźwiedź, inną nagrodę oraz 3 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
trzykrotnie zamężna: 1. Henri Decoin (19.08.1935 - 06.10.1941, rozwód); 2. Porfirio Rubirosa (18.09.1942 - 16.05.1947, rozwód); 3. Georges Mitsinkidès (01.06.1948 - 1991, jego śmierć)
Uczyła się grać na wiolonczeli i fortepianie w Conservatoire de musique w Paryżu.
Jest siostrą aktora Oliviera Darrieux.
W 1938 roku reklamowała obuwie marki Paris Fashion.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Zmarło się pani Danielle 17.10 :/ przeżyła 100 lat. Trzeba by uaktualnić infomacje na Filmwebie

Mam jej zdjęcie z podpisem !!!

Dostałem od babci w prezencie do mojej kolekcji zdjęć znanych aktorów z autografami. Babci dostała tę pocztówkę od znajomego który ją zakupił.

Naprawdę ładna

pochodzi z lat 40

;))

Czarna passa kina francuskiego trwa ,kolejna wspaniała aktorka odeszła i podobnie jak nasza D.Szaflarska do końca we wspaniałej formie.Jeszcze chwila i zostaną już tylko panie i panowie udający aktorów!!!

Łoj.. Znam ją tylko z 8 Kobiet..
Nie wywarła na mnie większego wrażenia, ale jak zobaczyłam jej filmografię...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones