Debra Messing 

Debra Lynn Messing

7,0
2 327 ocen gry aktorskiej
Debra Messing
Debra Messing kojarzona jest przede wszystkim z główną rolą Grace Adler Markus w serialu komediowym "Will i Grace", wyróżnionym kilkunastoma nagrodami Emmy i do dzisiaj pełniącym rolę wielkiego przeboju telewizji NBC. Rola ta przyniosła Messing statuetkę Emmy i pięć nominacji przyznawanych przez Amerykańską Akademię Telewizyjną, dziewięć do Złotych Globów oraz jedną do nagrody SAG - Zrzeszenia Aktorów Telewizyjnych (wszystkie w kategorii najlepszej aktorki w serialu komediowym). Wcześniej Messing pracowała z Woody Allenem przy jego filmie "Celebrity", była również partnerką Richarda Gere w horrorze "Przepowiednia". Grała także w "Doborowej jednostce" i w "Spacerze w chmurach" - ten drugi film, w reżyserii Alfonso Arau, był jej debiutem w obrazie pełnometrażowym w roli głównej, obok Keanu Reevesa. Przed realizacją "Willa i Grace" grała w serialu komediowym "Ned i Stacey" oraz w serialu sensacyjnym "Prey". Ma też na swoim koncie drobne role w "Kronikach Seinfelda" i "Nowojorskich gliniarzach", a także w wysoko ocenianym przez krytykę filmie telewizyjnym "Jezus", w którym grała Marię Magdalenę. Potem wystąpiła ponownie u Woody Allena w "Koniec z Hollywood". W ostatnich latach Debrę Messing można było zobaczyć w "Życiu po falstarcie", "Tajemnicach Laury" czy nowej wersji filmu "Dirty Dancing".
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 15 sierpnia 1968

miejsce urodzenia: Nowy Jork, Nowy Jork, USA

wzrost: 173 cm

Emmy
Zdobyła Emmy, 3 inne nagrody oraz 32 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Daniel Zelman (03.09.2000 - 01.03.2016, rozwód), syn Roman Walker (ur. 07.04.2004)
W 1986 roku została Miss Rhode Island's Junior.
W 1990 roku ukończyła licencjackie studia sztuk teatralnych na Uniwersytecie Brandeis w Waltham (Massachusetts, USA), a w 1993 roku uzyskała tytuł magistra sztuk pięknych w Tisch School of the Arts w Nowym Jorku (Nowy Jork, USA).
Została nazwana przez TV Guide najlepiej ubraną kobietą w 2003 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Jest kapitalną aktorką, a do tego tak sympatyczną kobitką,że trudno jej nie lubić :) to dziewczyna z którą można się zakumplować :) i czuje się to poprostu oglądając jej kreacje! super :)) Nigdy się Deby nie zmieniaj :)

jest na tym zdjęciu?...

Konkretnie w Koniec z Hollywood i Tajemnicach Laury i muszę przyznać że jako aktorka komediowa jest u mnie klasyfikowana na 10/10 (nie wyobrażam jej sobie w dramacie)

to na pewno ona na tym zdjęciu bo niepodobna

i ma nos jak Ingrid Bergman :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones