film

Celebrity

1998
1 godz. 52 min.
6,9 12 097
ocen
6,9 10 1 12097
7,1 16
ocen krytyków
Lee i Robin rozwodzą się po szesnastu latach małżeństwa. Wolni postanawiają wkroczyć do świata celebrytów, by rozwijać wcześniej zaniedbane kariery. więcej mniej
Celebrity zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Niedoszły pisarz i niespełniony dziennikarz, Lee (Kenneth Branagh) i znerwicowana nauczycielka języka angielskiego, Robin (Judy Davis), po szesnastu latach wspólnego małżeństwa postanawiają się rozwieźć. Po rozstaniu on chce nadrobić zaległości towarzyskie i zawodowe, za wszelką cenę próbując dostać się do świata celebrytów, ona z koleiNiedoszły pisarz i niespełniony dziennikarz, Lee (Kenneth Branagh) i znerwicowana nauczycielka języka angielskiego, Robin (Judy Davis), po szesnastu latach wspólnego małżeństwa postanawiają się rozwieźć. Po rozstaniu on chce nadrobić zaległości towarzyskie i zawodowe, za wszelką cenę próbując dostać się do świata celebrytów, ona z kolei próbując pozbierać się po odejściu męża, poznaje producenta telewizyjnego, który w mgnieniu oka robi z niej gwiazdę. Woody Allen opowiada historię dwojga ludzi, którzy zatracają się w dążeniu do kariery zapominają o prawdziwych wartościach.

boxoffice
$6 178 660 na świecie
$5 078 660 w USA
$1 100 000 poza USA
budżet
$12 000 000
dystrybucja
Solopan
studio
Magnolia Productions / Sweetland Films
tytuł oryg.
Celebrity
inne tytuły
Woody Allen Fall Project 1997 (tytuł roboczy) USA
więcej
Woody Allen chciał powierzyć Kennethowi Branagh główną rolę, ale nie był pewny czy ten będzie potrafił pozbyć się brytyjskiego akcentu.
Rola kelnerki Noli była przeznaczona dla Drew Barrymore, ale musiała z niej zrezygnować z powodu pracy nad filmem "Długo i szczęsliwie". Brano pod uwagę również Kate Winslet.
Początkowo to Saffron Burrows miała wcielić się w postać Supermodelki, jednak została zwolniona przez Woody'ego Allena, ponieważ nie była według niego wystarczająca wulgarna. Rolę ostatecznie powierzył Charlize Theron.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych