Dominic Monaghan 

Dominic Bernard Patrick Luke Monaghan

8,0
16 202 oceny gry aktorskiej
Dominic Monaghan
Monaghan jest najlepiej znany brytyjskiej publiczności z serialu "Hetty Wainthropp Investigates". Zagrał główną role w serialu "Monsignor Renard" (1999), pojawia sie także w "This Is Personal: The Hunt for the Yorkshire Ripper".

Jego pierwszy debiut filmowy to "Boomer" z Rutgerem Hauerem i Martinem Shaw. Na scenie występował w brytyjskich produkcjach: "The Resurrectionists," "Whale" oraz "Annie and Fanny from Bolton to Rome." Dominic został owładnięty magia kina, gdy w wieku 6 lat obejrzał "Gwiezdne wojny". Jego innymi obsesjami są m.in. pisanie, muzyka, moda, piłka nożna i surfing. Chcąc spożytkować swoje zdolności pisarskie, on i jego przyjaciel Billy Boyd są w trakcie tworzenia scenariusza.

Urodzony i wychowany w Berlinie, w wieku 12 lat wraz z rodzina przeprowadził sie do Manchesteru w Wielkiej Brytanii. Płynnie mówi po niemiecku, a także ma niezwykły dar naśladowania zachowania innych ludzi.

Występował w roli Meriadoca Brandybucka (Merry’ego) w trzech częściach trylogii filmowej Petera Jacksona "Władca Pierścieni". Wystąpił na ekranie w filmie Chrisa Atkina "The Purifiers", którego premiera odbyła się w 2004 roku, a także w "Spivs", w którym zagrał także Nick Moran.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 8 grudnia 1976

miejsce urodzenia: Berlin, Niemcy

wzrost: 170 cm

Aktor
Zdobył 2 nagrody Aktor, 4 nominacje
Sprawdź wszystkie nagrody
Ubiegał się o rolę Frodo Bagginsa w trylogii "Władca Pierścieni". Ostatecznie angaż otrzymał Elijah Wood, zaś Dominic wcielił się w postać Meriadoka "Merry'ego" Brandybucka.
Początkowo był przesłuchiwany do roli Jamesa "Sawyera" Forda w serialu "Zagubieni". Ostatecznie angaż otrzymał Josh Holloway, zaś Dominic zagrał Charliego Pace'a.
Wraz z Elijahem Woodem i Billy'm Boydem brał udział w nagraniu płyty Viggo Mortensena pt. "Pandemoniumfromamerica": napisał i śpiewał piosenki "Shadow" i "Maybe", a z Woodem współpracował przy śpiewaniu "Half Fling".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Ale rola we Władcy Pierścieni dała mu miejsce na półkach historii kinematografii na zawsze - do końca świata.

Z Megan Fox :D

w jakim filmie waszym zdaniem lepiej zagrał i w z jakim go bardziej kojarzycie bardziej jako ''charliego zagubionego''czy jako merry we władcy pierścieni

I jako Charlie i jako Merry jest wspaniały. A kto oglądał rozszerzoną wersję Władcy, wie, jaki z niego jajcarz;D Jest świetny;)

Peace;)

Lepszej chyba dla Niego być nie mogło, nie lubiłem go nigdy ale od odcinka "Greatest Hits" zacząłem czuć dla niego współczucie i żal. W końcu w "Through The Looking Glass" punktem kulminacyjnym była jego piękna i wzruszająca(do łez!) śmierć. Na dodatek bodźcem wypychającym łzy była świetna muzyka... Szkoda, że umarł,...

więcej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones